Jeśli ktoś lubi wnętrza przytulne i pastelowe odcienie a do tego kwiatowe motywy obok tego również bibeloty to na pewno taki angielski styl jest właśnie idealnym dla niego. Warto wiedzieć jak można odpowiednio dobrać meble i dodatki do salonu w klasycznym angielskim stylu.

Na początek warto wiedzieć jak to wygląda. Brytyjczycy jak wiadomo mają swój wkład w świat sztuki i kultury masowej, znaczną liczbę promowanych trendów i o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Styl angielski to również idealny tego przykład. Przytulny, konserwatywny, elegancki i romantyczny jednocześnie.

Z jednej strony mamy tutaj klasyczne solidne meble z litego drewna, ale również propozycje wypełnione licznymi miękkimi obiciami, poduszkami i gęstymi dywanami. Czasami widać, że jest tutaj znaczące przeładowanie dodatkami, bibelotami, ozdobami z porcelany i szkła, ramkami na zdjęcia.

Pastele i spółka

Jeśli idziemy w kierunku stylu angielskiego na pewno trzeba sobie jasno powiedzieć, że takim nakreślonym kierunkiem powinny być odcienie pastelowe. Można poruszać się swobodnie wśród ocieni beżowego, kości słoniowej, łososiowego, waniliowego czy błękitów. Do tego można dobrać różne mocniejsze dodatki czerwone, różowe czy zielone.

Angielski styl wnętrz

Na pewno tkaniny są bardzo ważne i do ich wyboru trzeba się odpowiednio przyłożyć. Styl angielski to przede wszystkim motywy z kwiatami. Pojawiają się takie propozycje, gdzie wyraźnie widać dość mocną ornamentykę i nie da się z tym powalczyć. Jeśli ktoś szuka opcji dla siebie nie powinien obawiać się szkockiej kraty czy pasów oraz mocniejszych kwiatowych form estetycznych, ogólnie powinny się one dobrze sprawdzać.

Estetyka wnętrza

Ogólnie zakłada się, że w tym stylu nie musi być tak, że wszystko jest ze sobą idealnie spasowane. Tak naprawdę trzeba sobie jasno powiedzieć, że estetyka ma swoją specyfikę, ale jeśli będziemy w stanie ją dobrze wykorzystać każde pomieszczenie może mieć swoją wybrana stylistykę i jako takie będzie się prezentować najlepiej jak to możliwe, dlatego wydaje się, że w tym właśnie kierunku trzeba zmierzać jeśli będziemy chcieli się decydować na styl angielski.

Dopasowane meble

Wśród tych najważniejszych elementów są oczywiście meble, które trzeba umieć solidnie dopasować i nie trzeba się tutaj obawiać wyboru elementów stylizowanych, albo wręcz już starych i odnowionych. Taka estetyka rzeczywiście dobrze się sprawdzi i powinniśmy być z niej zadowoleni. Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe na pewno warto zdecydować się na opcje kanap z miękkimi obiciami, które będą świetnie wyglądać.

Warto przeczytać