Panele szklane do kuchni są ostatnio bardzo popularne. Dlaczego miałbym to zrobić? Czym one są? Otóż to nic innego jak - jak sama ich nazwa wskazuje - obrazy na szkle. Najczęściej umieszcza się je między innymi między szafkami a blatami. Są one w stanie doskonale urozmaicić każde wnętrze, niezależnie od wybranego zdjęcia i wielkości tafli. Obecnie istnieje możliwość wyboru indywidualnego motywu.

Panele szklane są odporne na upływ czasu, a co najważniejsze mogą tworzyć niesamowite efekty dekoracyjne. Niezależnie od wybranego zdjęcia, panele te zawsze wyglądają elegancko i oryginalnie, dzięki czemu wnętrze własnej kuchni można udekorować w niecodzienny sposób. Należy również wspomnieć, że panele tego typu są najlepszej jakości alternatywą dla nowoczesnych płytek, które nie posiadają już tak pięknych cech jak panele szklane. Coraz częściej stawiamy na nowoczesność i realistyczne obrazy, a nie na płytki z powtarzającymi się wzorami.

Gdzie i jak stosować panele szklane?

Wnętrze każdej kuchni można zagospodarować w dowolny sposób, a jedynym ograniczeniem jest często tylko gust i wyobraźnia. Niemniej jednak panele szklane zawsze będą idealnym rozwiązaniem. Można je stosować bez żadnych dylematów. Jak to jest? Wypełnia przestrzeń między blatem a szafkami, a nawet.... układa się na podłodze, która wygląda wtedy magicznie.

Ale to nie wszystko - panele tego typu można stosować nie tylko w kuchni, ale także w salonie, łazience i własnym pomieszczeniu, takim jak sypialnia, pokój gościnny czy dziecięcy. Coraz częściej panele szklane spotykane są także w holu, popularnym przedpokoju i jadalniach. Korzystają z nich również restauracje, hotele i firmy o różnych specjalizacjach.

Stylistyka, kategorie, kolorystyka...

Zdjęcia na szkle można dobierać w dowolny sposób. Zgodnie z upodobaniami, gustem, wyobraźnią, marzeniami, czy też wnętrzem pomieszczenia i po prostu - ulubionym zdjęciem. Każdy sposób doboru jest właściwy, więc nie wahaj się. Natura, abstrakcja, miasta, krajobrazy, a nawet panele sportowe - firmy zajmujące się produkcją i montażem paneli szklanych posiadają różne kategorie, które pozwalają każdemu klientowi znaleźć odpowiedni, najbardziej oryginalny i atrakcyjny obraz. Wystarczy znaleźć miejsce, określić jego lokalizację i dopasować do danego wystroju wnętrza i pomieszczenia.

Panele mogą być również podzielone na kilka mniejszych, tworzących całość. Można wybrać odpowiednią wielkość tafli - jeden obraz może składać się z jednej części lub kilku mniejszych, które po połączeniu tworzą magiczne zdjęcie. Warto również zaznaczyć, że firmy często pozwalają swoim klientom na tworzenie paneli z własnych zdjęć, wykorzystując indywidualne koncepcje i wyobraźnię.

Warto przeczytać