Stylowa łazienka

Łazienka to miejsce relaksu, niezbędnych i ulubionych zabiegów higienicznych i kosmetycznych oraz wielkiego porządku. Dbając o wszystkie jej funkcje i aspekty, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jak zaaranżować przestrzeń, aby była jak najbardziej przyjazna. Z drugiej strony, nowoczesne trendy zalecają, aby ilość eksponowanych przedmiotów ograniczyć do minimum. Stąd moda na piękne i praktyczne meble łazienkowe, które ozdobią wnętrze, nadadzą mu styl, a jednocześnie pomieszczą wszystko to, co chcemy ukryć. A warto zaznaczyć, że tych rzeczy jest całkiem sporo. Począwszy od kosmetyków, poprzez środki czystości, a skończywszy na gadżetach łazienkowych.

Meble idealnie dopasowane

Łazienka nie znosi kompromisów, a w całej kolekcji mebli można wybrać te, które są zarówno piękne, stylowe, jak i funkcjonalne. Co więcej, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów będą nam służyć przez wiele lat. Zawsze należy zwracać uwagę na rodzaj płyt i wykończenie mebli, tak aby nadawały się do pomieszczeń o dużej wilgotności. Dodatkowo odpowiednia pielęgnacja wyposażenia, dostosowanie środków czystości do delikatnego lakieru oraz szybkie usuwanie trudnych plam pomoże nam zachować niepowtarzalny wygląd łazienki. Nowoczesne stylizacje stają się coraz bardziej modne. Często wybieramy umywalki, które ustawione są na szerokim blacie. Takie rozwiązanie pozwala mieć wszystkie niezbędne rzeczy na wyciągnięcie ręki. Jeśli decydujemy się na umywalkę z szafką, warto wybrać opcję najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są modele z ciekawymi i funkcjonalnymi szufladami oraz pięknymi półkami. Dzięki temu bez problemu będziesz mógł przechowywać wszystkie ważne rzeczy.

Ergonomia miejsca

Rozplanowanie przestrzeni zależy od potrzeb osób, które będą korzystały z łazienki. Inaczej dostosujemy wnętrze, gdy w domu są dzieci, a innej przestrzeni potrzebujemy, gdy mieszkają z nami osoby starsze lub takie, które mają problemy z poruszaniem się. Standardowo wysokość umywalki powinna wynosić od 75 do 80 centymetrów, a przestrzeń przed nią powinna mieć około 70 centymetrów długości. Wato jednak zawsze pamiętać o jej użytkownikach, bo niektórzy będą potrzebowali więcej tej przestrzeni. Poza tym, nawet wiszące lustra czy szafki wiszące również powinny być uzależnione od wzrostu użytkowników. Łazienka w swoim charakterze powinna być przede wszystkim wygodna. Co oczywiście nie odbiera jej estetyki i stylu.

Warto przeczytać