W dawnych czasach, zanim Sephoras i Ultas stały się nowymi sklepami na rogu, znalezienie najlepszej fryzjerskiej suszarki do włosów zwykle odbywało się w następujący sposób: idź do apteki, zobacz wybór pięciu lub sześciu suszarek do włosów, wybierz głównie w oparciu o cenę i/lub krójstwo (zdobycie jednego w kolorze innym niż czarny było dużą sprawą). Zbliża się rok 2016 i czujemy, że musimy zdobyć zaawansowany stopień inżyniera lotniczego - i przeczytać co najmniej 2500 recenzji produktów - zanim nawet zaczniemy myśleć o poruszaniu się po nowej sferze zaawansowanych technologicznie suszarek do włosów.

Tak, skromna suszarka do włosów przeszła długą drogę i podczas gdy podstawowe modele nadal istnieją, drogie (lub powiedzmy, "inwestycyjne") wersje szczycą się dzwonkami i gwizdkami, które mogą znacznie poprawić Twoje włosy i Twoje doświadczenie z wydmuchiwaniem - pod warunkiem, że poświęcisz czas na rozszyfrowanie, które z nich mają znaczenie dla Twoich włosów. Jesteśmy tu, by sprawić, by nie przypominało to nauki o rakietach. Oto arkusz oszustwa wspólnych cech suszarki do włosów i które należy poprawić w zależności od celów blowout.

Wattage

Co to znaczy: Silnik wysokonapięciowy zapewnia większą siłę wiatru i skraca czas stylizacji, nie narażając włosów na nadmierne ciepło. Jeśli silnik nie jest mocny, oznacza to, że masz więcej ciepła i mniej wiatru - jeśli się nad tym zastanowić, to znaczy, że "wznosisz toast" za swoje włosy na sucho" - mówi znana fryzjerka Kristin Ess, która w suszarce stawia na właściwą proporcję między wiatrem a ciepłem ($146 Elchim 2001 to jej złoty standard). Strzelaj o mocy od 1800 do 2000. Bonus: Suszarki wysokowydajne nie wypalają się tak szybko jak ich kuzyni z małymi fotelami.

Istotne, jeśli: Masz grube włosy, które potrzebują dwóch stuleci do wyschnięcia.

Jonowy (lub nie), Tourmaline

Co to znaczy: Suszarki jonowe strzelają jonami ujemnymi, jony wody są dodatnio naładowane. To właśnie nauka stoi za tym, dlaczego fryzjerska suszarka jonowa jest o wiele bardziej skuteczna w rozpraszaniu kropel wody na łodydze włosa, zapobiegając ich wsiąkaniu i powodowaniu sierści oraz przyspieszając czas suszenia. "Funkcja jonizacji najlepiej sprawdza się przy zamykaniu otoczki włosa i usuwaniu z niego wilgoci, nadając fryzurze gładszy i bardziej wypolerowany wygląd" - mówi znany fryzjer Peter Butler, który olśniewa modelki na temat kostiumów kąpielowych Sports Illustrated. Pomyśl o suszarkach turmalinowych jako o jonach na sterydach; ich wnętrze jest wykonane z tego półszlachetnego minerału lub nim pokryte, który wyrzuca do powietrza jeszcze więcej jonów ujemnych, ale może odpowiednio podnieść cenę suszarki.

Istotne, jeśli: Twoje włosy są kręcone lub grube/trudne do wysuszenia.

Zwróć uwagę, że jonizacja może być wadą, jeżeli Twoje włosy są płaskie i/lub przetłuszczające się, a także w przypadku fryzur nieelastycznych. "Kiedy potrzebuję objętości dla seksowniejszego wyglądu z uniesieniem i ruchem, użyję nie-jonicznego", mówi Butler (on też przysięga na tego Elchima, który nie jest jonowy). "Staram się nie przesuszyć włosów, pozbawiając je struktury i objętości. Niejonic zapewnia mnie, że tak się nie stanie." Wszystko to sprawia, że jedna z najseksowniejszych suszarek, jaką znamy, Harry Josh Pro Dryer za 300 dolarów, pozwala Ci przełączać się pomiędzy jonową i niejonową w zależności od Twojej fryzury.

Ceramiczne, porcelanowe, podczerwone

Co to znaczy: Suszarki z tymi hasłami są zaprojektowane tak, aby rozprowadzać ciepło tak równomiernie i delikatnie, jak to tylko możliwe. Ceramika lub porcelana mogą być używane do powlekania (lub wymiany) metalowych lub plastikowych elementów grzejnych suszarki i innych części wewnętrznych, aby ciepło było mniej surowe i bardziej spójne w temperaturze - ponadto wydzielają ujemne jony, aby przyspieszyć suszenie i wygładzić kręcenie się (patrz powyżej). Jeśli suszarka działa w podczerwieni, oznacza to, że wykorzystuje dłuższe fale energii do penetracji włosów i suszenia ich od wewnątrz na zewnątrz.

Tytan

Co to znaczy: Podobnie jak ceramika, tytan jest używany do równomiernego rozprowadzania ciepła i utrzymywania stałej temperatury. Ma tendencję do tworzenia bardzo gorącej suszarki, więc nie jest zalecane dla włosów podatnych na uszkodzenia, ale przyspiesza proces suszenia. Tytan jest również lżejszy od ceramiki - to kolejny powód, dla którego warto wybrać się na treningi z ciężkimi włosami.

Istotne, jeśli: Nigdy tak naprawdę nie jest kluczowa, ale może być bogiem, jeśli masz tony włosów.

Waga

Co to znaczy: Ile waży suszarka. Jest to jednak kluczowy czynnik dla osób z długimi włosami i dużą ilością pracy na okrągłej szczotce. Suszarki klasy profesjonalnej mogą być czasami ciężkie ze względu na duże silniki/stałe elementy i należy o tym pomyśleć: Jeśli Twoje ramię zdrętwiało w połowie okresu wydmuchu, nie skończysz pracy z podnieceniem (i nie ma czegoś takiego jak pół złych włosów dziennie tylko pełne). "Jeśli wydmuchanie włosów zajmie ci 20 minut, wybierz lżejszy model, aby nie zniszczyć ramion", mówi Butler. Co to jest "zapalniczka"? Założyciel Drybaru, Alli Webb, który zaprojektował suszarkę Buttercup za 195 dolarów specjalnie po to, aby nie nadwyrężać bicepsów swoich stylistów - zaleca, aby szukać suszarki, która waży około funta (wskazówka: Amazon wymienia wagi dla suszarek, w przeciwieństwie do niektórych sprzedawców detalicznych). "Wszyscy wiemy, że walka w łazience jest prawdziwa", mówi Webb.

Istotne, jeśli: Twoje włosy są długie i na zawsze wysychają.

Bonusowe funkcje do kupienia wewnątrz:

  • Zimny guzik: Chłodne powietrze uszczelnia naskórek, blokując go w Twoim stylu i wzmacniając blask.
  • Regulowana temperatura: W przypadku cienkich włosów, które łatwo wysychają, niższa temperatura sprawia, że praca wykonywana jest w mniej szkodliwy sposób.
  • Akcesoria: Dyfuzor jest niezbędny do utrzymania gładkich i nienaruszonych loków, podczas gdy dysza koncentratora jest kluczem do prostowania i rozmrażania.

Koszt

Choć zawsze są wyjątki, to jednak suszarka do włosów to jeden zakup kosmetyków, na który można uzasadnić większe wydatki. Profesjonaliści są zgodni co do tego, że droższe suszarki to wszystko, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowszych i ładniejszych włosów. "Suszarka do włosów to jedyna rzecz, której nie można kupić tanio", zauważa Christian Wood, który pracuje z Chrissy Teigen i przysięga na 350 dolarów T3 PROi za jej mocną moc i ciepło. Podczas gdy fryzjerka Kardashian, Jen Atkin, za 399 dolarów powtarza Dysona.

Warto przeczytać