Urządzając sypialnię musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów, które mogą zadecydować o tym, czy będziemy czuć się w niej komfortowo, czy też nie. Pamiętajmy, że ma to być miejsce, w którym przede wszystkim powinniśmy się zrelaksować, dlatego wybierając styl, w jakim urządzimy sypialnię, nie kierujmy się wyłącznie aktualnymi trendami.

Styl skandynawski

Gdybyśmy przyjrzeli się wnętrzom domów w Szwecji, z pewnością zachwyciłby nas fakt, że mieszkańcy tego kraju doskonale łączą przytulność z przestronnością. Wbrew krążącym opiniom, tego typu aranżacje wnętrz wcale nie są drogie, a co ważne, wybierane do nich meble są zazwyczaj drewniane i charakteryzują się solidnym wykonaniem.

Czym charakteryzują się sypialnie w stylu skandynawskim? Przede wszystkim jest w nich dużo naturalnego światła, które nie jest zatrzymywane przez masywne zasłony. Do tego stosuje się jasne kolory i bardzo naturalne materiały, takie jak wspomniane wcześniej drewno. Łóżko musi być duże, ale jednocześnie powinno mieć prostą konstrukcję. Pamiętajmy, że styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm!

Romantyczna sypialniaInspirująca Japonia

Kolejnym stylem, który również charakteryzuje się minimalizmem jest ten prosto z kraju kwitnącej wiśni. Sypialnia wzorowana na tej japońskiej powinna być pokryta matami, najlepiej wykonanymi ze słomy ryżowej. Niestety, typowe japońskie łóżko zwane futonem nie sprawdzi się w polskich warunkach, ale osoby zainteresowane tym stylem mogą znaleźć tzw. łóżka japońskie. Jak je rozpoznać? Łóżka tego typu są przede wszystkim znacznie niższe od tych, które znamy i charakteryzują się bardzo wyszukanym stylem.

Jeśli chcesz urządzić swoją sypialnię w stylu japońskim, pamiętaj, aby używać wyłącznie naturalnych materiałów. Dla mieszkańców tego kraju więź między człowiekiem a naturą jest niezwykle ważna. Kolory użyte w sypialni powinny być stonowane, tak abyśmy mogli się w niej naprawdę zrelaksować.

Bądź Eko!

Wiele osób twierdzi, że zastosowanie mebli ekologicznych w sypialni może mieć ogromny wpływ na jakość naszego snu, z którym coraz więcej osób ma spore problemy. Polecamy szczególnie te wykonane z litego drewna, które jest w pełni ekologiczne. Cechą charakterystyczną mebli drewnianych, zarówno dębowych, jak i bukowych, jest ich trwałość i design, który tak naprawdę nigdy się nie starzeje. Meble wykonane z litego drewna są zazwyczaj bardzo klasyczne i minimalistyczne, więc mimo ciągle zmieniających się trendów, po prostu nie przestają być modne. Oczywiście tak plastyczny materiał jak drewno można dowolnie formować, dlatego możemy zdecydować się zarówno na styl prosty i tradycyjny, jak i bardziej nowoczesny.

Romantyczna francuska Prowansja

Prowansja od razu przywodzi na myśl piękne lawendowe pola i wspaniałe wina, w których ukryty jest smak Francji. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie sypialni w stylu prowansalskim, możemy liczyć na wspaniałą, romantyczną atmosferę, która będzie idealna dla małżonków. Po raz kolejny w tym stylu dominują bardzo naturalne kolory, takie jak błękit, róż, żółć i oczywiście lawendowy fiolet. Jeśli chodzi o meble, sypialnia w stylu prowansalskim powinna być wyposażona w białe dodatki, które dodadzą pomieszczeniu świeżości.

Warto przeczytać