Jeśli zależy nam na łazience z charakterem, warto urządzić ją w stylu egipskim. Dzięki takiemu wystrojowi będziemy mogli wziąć kąpiel w iście królewskiej wersji. Jak jednak zaaranżować wnętrze w ten sposób?

Jakie kolory i materiały wykończeniowe sprawdzą się najlepiej?

W łazience w stylu egipskim powinny dominować naturalne kolory, przede wszystkim beże, ecru, brązy, żółcie, sepia i biel. Przełam je starym złotem, lazurowym błękitem lub morską zielenią, dzięki czemu łazienka zyska nieco bardziej egzotyczny, a zarazem elegancki i stylowy wystrój.

W egipskiej łazience podstawowym materiałem wykończeniowym jest kamień. Może on występować w różnych formach i postaciach, ale najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest piaskowiec. Nie ma w tym nic dziwnego. Prezentuje się on niezwykle pięknie i doskonale nadaje wnętrzu egipski charakter.

Jeśli jednak kamień jest rozwiązaniem, które nie do końca trafia w nasze gusta, możemy zdecydować się na inne rozwiązania wykończeniowe, a w szczególności:

  • tynki strukturalne lub murowane - dzięki nim ściana zyskuje niepowtarzalną fakturę, która przyciąga uwagę i prezentuje się w oryginalny sposób. Aby uzyskać bardziej naturalny efekt, tynk należy dodatkowo postarzyć,
  • Stosunkowo tanim i praktycznym rozwiązaniem sąstylizowane płytki. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni wzór płytek. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju dekory roślinne, hieroglify, antyczne malowidła i wizerunki faraonów, które przywodzą na myśl egipskie łaźnie.

Jakie meble do egipskiej łazienki?

Jakie meble do egipskiej łazienki? W łazience urządzonej w stylu egipskim doskonale sprawdzą się drewniane meble. Powinny mieć one jednak prostą, wręcz ascetyczną formę. Ciekawie będą się prezentować szafki i półki na wysokich, zdobionych nóżkach.

W przypadku łazienki w stylu egipskim szczególnie dobrze prezentują się meble wykonane z ciemnego drewna egzotycznego. Jest ono nie tylko trwałe i odporne na trudne warunki panujące w łazience, ale również dodaje jej elegancji.

Jaka wanna będzie dla Ciebie najlepsza?

Jaka wanna będzie dla Ciebie najlepsza? Wanna w łazience w stylu egipskim odgrywa szczególną rolę. Dlatego musi być odpowiednio wyeksponowana. Może to być model wolnostojący, który od samego początku będzie przyciągał uwagę. Możemy też zdecydować się na klasyczną wannę zabudowaną, ale wtedy warto zadbać o to, by znajdowała się na podwyższeniu.

Można też dostać się do niej po stylowych schodach, co będzie oryginalnym rozwiązaniem, doskonale wpisującym się w konwencję egipskiego wnętrza. Dobrze, jeśli zewnętrzna strona wanny ozdobiona jest mozaiką.

Stylowe dodatki

Ostateczny efekt aranżacji w dużej mierze zależy od umiejętnie dobranych dodatków, co dla wielu osób może stanowić nie lada wyzwanie. Na co warto się zdecydować? Jedno jest pewne - łazienka urządzona w stylu egipskim nie może być skromna. Z jednej strony daje nam ona spore pole manewru, z drugiej zaś musimy uważać, aby nie przesadzić z mnogością dodatków, gdyż po prostu zagracimy przestrzeń i sprawimy, że optycznie będzie ona wyglądała na znacznie mniejszą.

W egipskiej łazience szczególnie dobrze będą się prezentować dodatki w kolorze złota i miedzi. Dlatego warto wybrać pozłacane baterie łazienkowe w stylu retro. Świetnie będzie się też prezentować duże lustro w bogato zdobionej złotej ramie. Na pewno każdy gość zwróci na nie uwagę.

W pomieszczeniu nie może zabraknąć postumentów, kolumn i filarów w stylu egipskim. Doskonale sprawdzą się figurki kotów i faraonów, a także antyczne obrazy. Ciekawie prezentować się będą również gliniane naczynia.

W egipskiej łazience nie może zabraknąć również roślin doniczkowych. Oczywistym wyborem jest zmiennik tygrysi, czyli papirus. Będzie on stanowił piękną ozdobę wnętrza. Możemy również zdecydować się na paprocie i skrzydłokwiaty. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością roślin. Ma to być styl egipski, a nie typowo egzotyczny, przywodzący na myśl gorące tropiki.

Podsumowując, łazienka w stylu egipskim to raczej pokój kąpielowy i z pewnością nie jest skromna, ale neutralne kolory i atrakcyjne dodatki sprawiają, że jest to wnętrze, w którym chce się przebywać. Idealna na długie kąpiele i szybkie prysznice - zachwyci nie tylko domowników, ale i gości.

Warto przeczytać