Stoisz na wadze i tam jest sztuczka. Dwa funty więcej. Jeśli nie da się oszukać wagi, to można przynajmniej podziwiać jej wygląd. W końcu ważenie się na ładnej wadze to przyjemność. Tym bardziej, gdy ma się notorycznie za ciężki ręcznik. Nowoczesne wagi łazienkowe to nie tylko przydatne urządzenia, ale także sposób na wzbogacenie łazienki o coś designerskiego.

Waga i tak będzie Cię denerwować, więc kup chociaż ładną.

Chyba każdy z nas pamięta te stare, toporne wagi mechaniczne sprzed lat. Ich waga wynosiła co najmniej kilka kilogramów, małe literki skutecznie zasłaniała wskazówka, a po każdym ważeniu waga musiała być skalowana. W przeciwnym razie oszukiwała jeszcze bardziej niż zwykle. Właśnie, samo ważenie było bardzo niedokładne, bo niejednokrotnie rano wyraźnie wskazywało 70 kg, a wieczorem już 73 kg. Na szczęście w świadomości ludzi zaszły zmiany i teraz każdy chce być fit. Każdy chce być piękny, otaczać się ładnymi rzeczami, więc producenci również idą za ciosem i oferują nam stylowe wagi łazienkowe. Tak, aby każdy mógł być zadowolony i chudy i ten z cięższymi ręcznikami.

Na rynku nie brakuje dziś wag z przezroczystego szkła, aluminium, z motywami kwiatowymi czy obrazami natury. Wszystko po to, aby ważenie było przyjemniejsze i aby traktować wagę jako element codziennego życia. Jako coś miłego, czego nie należy się bać, a wręcz przeciwnie - coś, na co warto wskakiwać jak najczęściej.

Najciekawsze wagi łazienkowe

  • Stylizowane na poprzednie epoki - dla fanów stylu retro producenci przygotowali wagi zegarowe o staroświeckim designie. Są one polecane dla lekarzy, ale równie dobrze sprawdzą się w domu zwykłego Kowalskiego, który z medycyną nie ma nic wspólnego. Wagi te mają zazwyczaj stalowe korpusy oraz ręcznie regulowany zegar. Taka waga to idealny wybór dla osób, które nie lubią gadżetów, a lubią tradycyjne podejście.
  • Wagi przezroczyste - pięknie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach i mogą stanowić integralną część ich wystroju. Wagi szklane przezroczyste to najczęściej jedna tafla przezroczystego tworzywa, cztery nóżki oraz wyświetlacz LCD. Wagi dostępne są zarówno w kolorach naturalnych, transparentno-białych, jak i kolorowych. W przypadku, gdy w łazience dominuje kolor, pod który chcielibyśmy zakupić wagę. Wagi produkowane są zarówno w kształtach kwadratowych jak i okrągłych.
  • Wagi z nadrukiem - dzięki ich wadze można poczuć niezwykły klimat w swojej łazience. Waga łazienkowa może być zadrukowana rysunkiem plaży z muszelkami, zdjęciem świateł miasta lub motywem kwiatowym. Do wyboru do koloru. Bardzo popularne są również wagi z motywami orientalnymi, kojarzącymi się z urządzeniami SPA lub kolażami różnych obrazów. Znajdziemy również wagi z zabawnymi obrazkami i motywami bajkowymi.
  • Wagi z motywującymi napisami - producenci przewidzieli również psychologiczne konsekwencje ważenia i zaprojektowali wagi z podnoszącymi na duchu i motywującymi cytatami. Przed wejściem na wagę Twoim oczom ukaże się tekst, który zmotywuje Cię do dbania o siebie. Miło będzie rozpocząć dzień od spojrzenia na tak inspirujący przekaz. Zwłaszcza, gdy chcesz, aby waga pokazywała mniej kilogramów.
  • Geometryczne wzory na wagach - nowy trend, który doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje wnętrz mieszkań. Waga łazienkowa z geometrycznymi wzorami może być doskonałą dekoracją. Zwłaszcza, jeśli umieścisz ją na podłodze w jednolitym odcieniu. Paski, kwadraty, prostokąty, romby - waga może mieć dowolne wykończenie.

Warto przeczytać