Jeżeli tam jest jeden projektant wnętrz, który opanował sztukę tworzyć ponadczasową kuchnię, to jest Jeremiah Brent. Dużo jak jego mąż, kumpel projektant gwiazda Nate Berkus, Brent kocha nic więcej niż współpracować z klientami robić przestrzeni która naprawdę opowiada ich historię i kuchnia jest żadny wyjątkiem. Zapraszający odcienie, osobowość pakujący akcesoria, i, oczywiście, high-tech urządzenia są właśnie few Brent go-to's. "To nie jest formulacyjne podejście do projektowania", mówi.

To właśnie wyzwolenie wolności twórczej, opartej na stylu życia każdego klienta, jest tym, co napędza sukces Brenta jako projektanta. Brent, równoważąc swój napięty harmonogram pracy, wykreślił z listy rzeczy do zrobienia poważne przejście: Przeprowadził się z Kalifornii do Nowego Jorku z Berkus i ich dwójką dzieci, Poppy i Oskar (i tak, remont kuchni jest w pracy). I jakby tego było mało, para właśnie owinięta sezon trzy z ich hitu TLC show, "Nate & Jeremiah By Design".

Biorąc pod uwagę współpracę Brenta z Delta Faucet nad nowym projektem aktywowanym głosem, nie mogliśmy się powstrzymać od zapytania o jego najlepsze wskazówki dotyczące stworzenia wymarzonej kuchni.

ELLE Decor: Opowiedz mi o swojej współpracy z Delta Faucet i nowej technologii Voice IQ?

Jeremiah Brent: Jestem częścią Delta Design Trust, która jest grupą projektantów, którzy spotykają się, aby rozmawiać o kreatywności, o tym, co nas inspiruje i o tym, jak technologia i design przecinają się. Ich bateria posiada technologię Voice IQ, która pozwala na rozmowę z nią. Na przykład, możesz powiedzieć "Delta, daj mi jedną filiżankę wody". Możesz ją dostosować do własnych potrzeb, uzyskać dokładne pomiary, napełnić miskę dla psa, a nawet wazon, który dla mnie to wybuch. Istnieje nawet aplikacja do ustawiania własnych poleceń i monitorowania zużycia wody. Uwielbiam tę baterię, ponieważ dodaje ona element dekoracyjny do twojej przestrzeni i jest inteligentna. Ułatwia życie, zwłaszcza dwójce moich dzieci, a także sprawia, że moje ręce zawsze są czymś pełne.

ED: Jaki jest twój pomysł na dobrze zaprojektowaną kuchnię?

JB: Są dwie przestrzenie, w które naprawdę trzeba zainwestować - główna sypialnia i kuchnia. Kuchnia jest naprawdę sercem domu i potrzebuje kilku rzeczy. Po pierwsze, potrzebujesz pięknych urządzeń. Blaty powinny mieć ponadczasowe wykończenie - zawsze jestem osobą z marmuru, ale dla innych klientów używałam kwarcytu lub porcelany. Potrzebny jest również kontrast, a to można zrobić za pomocą kolorów lub wybierając różne rodzaje blatów.

Lubię też zintegrować jeden mebel z kuchnią. W naszym poprzednim domu mieliśmy duży kawałek zabytkowych mebli, które zmodernizowaliśmy jako wyspę. To było naprawdę wyjątkowe i miało dużą osobowość. Wcześniej postawiłam w kuchni fotel z lampką dla klientki, która chciała rano wypić kawę. Myślę też, że oświetlenie to duża sprawa. Ogromny wpływ można zrobić wyłączając oświetlenie. I nie musi być całe białe. Ale jeśli robisz białe, idź z czymś cieplejszym, z głębią do tego. Możesz też spróbować pięknego dymu. W kuchni zawsze chodzi mi o to, żeby zachować klasykę.

ED: Czy są jakieś trendy w projektowaniu kuchni, na których obecnie masz obsesję?

Brent: Jestem wielkim fanem porcelany w kuchni. To łatwy, ciekawy materiał. Możesz dostać płyty porcelanowe, które wyglądają naprawdę pięknie za ułamek ceny i użyć ich jako wyspy lub backsplash. Myślę też, że ciemne kuchnie powrócą i nic nie jest większym trendem niż posiadanie inteligentnej kuchni z detalami dostosowanymi do Twojego stylu życia.

ED: Jakie trendy w projektowaniu mają Twoim zdaniem trwałą moc?

Brent: Nie wydaje mi się, żeby nie lakierowany mosiądz nigdzie się nie wybierał. I mam nadzieję, że trend mieszania metali nadal będzie żył. Sztuczka mieszania metali polega na zachowaniu równowagi. Jeśli po jednej stronie pokoju jest kanapa, trzeba przenieść część ciężaru na drugą stronę z dwoma innymi kawałkami.

ED: Jakie jest twoje podejście do układania akcesoriów w kuchni?

Brent: Podchodzę do kuchni jak do regału. W naszym domu wystawiamy piękne rzeczy na kuchennym blacie, częściowo dlatego, że dzieci nie mogą do nich tam dotrzeć. Są tam zdjęcia dzieci, wazony, które zebraliśmy i używamy do trzymania drewnianych łyżek, i małe słoiczki, które wzięliśmy z podróży i używamy do takich rzeczy jak sól. W łazience i korytarzu znajduje się stary kilim, którego wcześniej używaliśmy. Mamy też na naszym blacie zabawną lampę w trójkącie alabastrowym z lat 70-tych, na punkcie której mam obsesję. Wszystko nie musi być utylitarne. Właściwie może być naprawdę piękna i funkcjonalna, co uwielbiam.

ED: Czy jest jakiś błąd w projekcie kuchni, który cię frustruje?

Brent: Mój największy pet peeve się spieszy. Przez ostatnie 15 lat, szczególnie w telewizji, projektowanie polegało na tworzeniu przestrzeni jak weekendowy wojownik. Kończysz przestrzeń, przerzucasz ją i ruszasz dalej. Teraz jest zmiana. Ludzie chcą stworzyć przestrzeń, w której czują się jak oni - taką, która jest głęboko zakorzeniona w ich osobowości. To jest ważne. Twoja przestrzeń jest okazją do opowiedzenia swojej historii i pokazania swoich doświadczeń. Dlatego uważam, że każdy materiał, aż do twojego kranu, musi spełniać swoją funkcję i czuć się osobiście.

Zobacz także: Jak stylizować meble antyczne i zabytkowe

Warto przeczytać