W "60 Seconds With", redaktor naczelny ELLE Decor Charles Curkin rozmawia z twórcami i liderami branży, uzyskując czerpak z ich życia i pracy w minutę lub mniej. W tej części rozmawia z Raymanem Boozerem, nowojorskim projektantem wnętrz i założycielem Apartamentu 48, który pojawił się w historii Black Artists + Designers Guild w wydaniu ELLE Decor z kwietnia 2019 roku. Najbardziej znany jest z używania jasnych i żywych kolorów w projektach mieszkaniowych i komercyjnych. Boozer's one minute starts...now.

Przy projektowaniu domu, ile jest za dużo koloru?

Idealnie byłoby, gdybyś potrzebował punktu zaczepienia. Tak więc, jeden kolor powinien dominować, podczas gdy inne kolory i wzory są drugorzędne. Nawet w czeskich wnętrzach, takich jak moje, nigdy nie chcesz chaosu. Między osobą, która chce malować jak dziecko, a obrazem dziecka istnieje cienka linia.

Którzy projektanci z przeszłości są dla Ciebie doskonałym źródłem inspiracji, jeśli chodzi o pracę z kolorem?

Albert Hadley i David Hicks. Wnętrza Hadley'a zawsze zawierają żywe kolory i element zaskoczenia. Metoda mieszania czerwieni i różu przez Hicks'a absolutnie mnie inspiruje.

Ogólnie rzecz biorąc, jakie są twoje ulubione kolory do wykorzystania?

Dla mnie dowolny odcień niebieskiego plus gorący róż. Normy płciowe się skończyły!

ELLE Decor kończy w tym roku 30 lat, więc jesteśmy ciekawi, jakie kolory według Ciebie określały lata 90., 2000. i obecną dekadę.

W latach 90. była to aqua; rzeźami rządził Ralph Lauren Navy Blue; a w tej dekadzie było to 500 odcieni szarości.

Czy są takie, które stały się niepopularne, że chciałbyś zobaczyć renesans?

Szmaragdowa zieleń i królewski błękit są w trakcie powrotu. Ludzie powoli, ale na pewno zanurzają się z powrotem do basenu nasyconych kolorów. To powinno sprawić, że nadejdzie o wiele ciekawsza dekada.

Jakie są częste błędy, które ludzie zwykle popełniają malując swój dom?

Malowanie każdego pokoju na inny kolor jest częstym błędem. O ile nie przerabiasz Pee-Wee's Playhouse, to lepiej trzymaj się spójnego motywu lub nici, aby powiązać ze sobą dom.

Których firm lakierniczych używasz i dlaczego?

Benjamin Moore. Mają naprawdę czyste kolory, które dobrze trzymają światło.

Czy myślisz o kolorze ściany przed wyborem mebli lub na odwrót?

Mury najpierw, prawie zawsze. Każdy projekt rozpoczynam od historii, którą chcę opowiedzieć w odniesieniu do konkretnych kolorów, faktur i wzorów. Meble stanowią dużą część opowieści, ale zazwyczaj są oparte na motywie i kolorystyce.

Zobacz także: Dom w stylu śródziemnomorskim

Warto przeczytać