Projektowanie pokoju ma być zabawą. Niezależnie od Twojego stylu, możliwość zmiany przestrzeni i odświeżenia wrażliwości projektowej jest dużą częścią tego, co wszyscy kochamy w dekorowaniu. Sztuczka polegająca na utrzymaniu spójnego domu? Inwestowanie w klasyczne przedmioty, które zakotwiczą Twój pokój, niezależnie od tego, jak kreatywny jesteś.

"Mamy wiele sztuk, które są częścią naszej kolekcji od lat. Jak każda prawdziwa klasyka, mają one siłę, ponieważ ludzie uważają je za wizualnie atrakcyjne i uzupełniające wiele gustów i estetyk projektowych", wyjaśnia Mitchell Gold, współzałożyciel i prezes marki artykułów gospodarstwa domowego Mitchell Gold + Bob Williams. "Ponadto, łatwo się nimi dekorować i renowacjonować."

Mając na uwadze tę wszechstronność, pomyśl o poniższych elementach składowych mebli dla każdego mieszkania.

Kanapa
Jako centralny punkt mebli w salonie, sofa jest szansą na trwałe oświadczenie projektowe. Szukając takiej, która potrafi utrzymać się w każdej przestrzeni, wybierz coś o strukturze, na przykład Mitchell Gold + Bob Williams Hunter Sofa. Jej mocne linie mogą wytrzymać wiele różnych kolorów, wzorów i faktur.

Stolik kawowy

Smukły i czysty, ten okrągły, hartowany, szklany stół wykorzystuje polerowaną stal nierdzewną i geometryczne linie do gry w kameleona dla Twojego projektu. Nowoczesny w minimalistycznym stylu, chłodzony naturalnymi ozdobami lub tradycyjny w klasycznym wnętrzu.

Dywan

Wzorzysty dywan w stonowanych odcieniach dodaje wizualnego zainteresowania przestrzenią mieszkalną bez narzucania zbyt silnego motywu projektowego. Jeśli Twoje gusta lub inspiracje zmienią się w ciągu roku lub dwóch, nie będziesz musiał inwestować w nowy.

Minimalistyczny stół
Nie bez powodu muzea preferują precyzyjny, minimalistyczny wystrój, który pozwala popisać się dziełami sztuki: ostre, czyste linie zapewniają strukturę, która pozwala na śpiewanie elementów dekoracyjnych. Ponieważ stół i krzesła w jadalni staną się centrum świąt i obchodów na długie lata, wybór opcji, która współpracuje z wieloma stylami wystroju jest idealnym sposobem na zmaksymalizowanie inwestycji w projekt.

Aby wizualnie zrównoważyć ostre linie, wybierz krzesła, które oferują krzywe, które nadają spojrzeniu miękkości i zachęcają oko do poruszania się w przestrzeni. Pociągnij to wszystko razem, dopasowując okucia na swoich krzesłach do stołu.

Szykowna leżanka
Łóżko ma tendencję do uzyskiwania całej chwały, jeśli chodzi o meble w tym pokoju, ale to naprawdę kawałki akcentu, które biorą schemat sypialni z miejsca do spania do czegoś naprawdę specjalnego. Na przykład, dodanie wygodnego, stylowego siedzenia może przekształcić tę przestrzeń w relaksujące, prywatne odosobnienie, w którym będziesz chciał się zwinąć podczas swoich godzin czuwania.

"Nasz Hunter lounge jest klasycznym przykładem wszechstronnego elementu, który pasuje do różnych przestrzeni", mówi Bob Williams, współzałożyciel i prezes ds. wzornictwa. Dwa idealne miejsca do sypialni? "U stóp łóżka lub w przytulnym kącie do czytania."

Solidna Komoda

Magazyn odzieżowy jest funkcjonalnym elementem niezbędnym dla każdej sypialni, ale znalezienie komody, która może dostosować się do Twoich gustów może być trudne. Szukaj opcji, która odgrywa silną rolę wspierającą, dając strukturze pokoju bez dodawania zbyt wielu upiększeń.

Praktyczna szafka nocna

Stolik nocny to konieczność w każdej sypialni. Ten biały stół robi najwięcej z formy i funkcji zarówno z szufladą, która odcina puch na nocnym bałaganie i wbudowanym portem ładowania do przebrania sznurów. Efekt unoszenia się na wodzie wzbudza zainteresowanie, podczas gdy wszechstronny, monochromatyczny styl będzie pasował do Twoich zmieniających się gustów.

Wąska toaletka

Długie, smukłe nogi i błyszczący biały lakier nadają temu stolikowi konsolowemu lekkości i przewiewności (i smukłej powierzchni), która nadaje się do miejsc wejścia o dowolnej wielkości. Powierzchnia zapewnia miejsce na elementy dekoracyjne, obramowuje odważne dzieło sztuki lub lustro, a szuflada stanowi poręczną kryjówkę dla tych potrzeb życiowych, które nie muszą być eksponowane, jak zapasowe klucze.

Lampa

Bez względu na to, czy masz przestronne foyer, czy też skromniejsze wejście, światło dodaje niepokonanego nastroju do pierwszego wrażenia w Twoim domu. Przejmij kontrolę nad swoim blaskiem w dzień i w nocy, dodając lampę w ponadczasowym kształcie, jak ta trofealna sylwetka. Wymień klosze na kolorowy pop, wzmocnij tradycyjny styl klasyczną tkaniną lub przyjmij chłodną, minimalistyczną biel.

Lustro

Lustro wzmacnia światło i daje przytulne poczucie przestronności - idealne dla pierwszego pokoju, który ludzie widzą, gdy wchodzą do Twojego domu. To srebrne lustro ma fasetowaną krawędź, która służy jako jego własna rama i nadaje nowoczesną, geometryczną atmosferę.

Zobacz także: Farby o wysokim połysku - co musisz wiedzieć

 

Warto przeczytać