Urządzanie domu to niewątpliwie przyjemność. Większość z nas, choć oczywiście nie wszyscy, posiada swoisty instynkt wicia gniazda. Kiedy opuszczamy dom rodzinny i po raz pierwszy w życiu urządzamy - nawet w wynajmowanym mieszkaniu - swoje otoczenie według własnych upodobań, wyrażamy w pewien sposób siebie i swój styl życia. Nawet przy ograniczonych środkach finansowych możemy decydować o przeznaczeniu, kształcie, kolorze i rozmieszczeniu naszych pierwszych mebli. A kiedy wprowadzamy się na stałe do naszego pierwszego domu lub mieszkania, wiemy, że to, co stworzymy, będzie nam służyć przez wiele lat.

.

Meblowy zawrót głowy

.

Na jedne meble zwracamy większą uwagę, a na inne mniejszą. Na pewno bardzo starannie wybieramy meble do spania. Wiemy, że we śnie spędzamy nawet jedną trzecią życia, dlatego musimy zadbać o to, by mieć jak najlepsze warunki do spania. Długo się zastanawiamy zanim kupimy szafy i szafki: muszą pomieścić nasze rzeczy i zostawić jeszcze trochę miejsca, bo z czasem rzeczy będą coraz większe. Kuchnia - wiadomo, tu liczy się funkcjonalność i estetyka. Kto może sobie na to pozwolić, zamawia meble kuchenne na wymiar, aby były "najlepsze".

Musisz mieć na czym i gdzie siedzieć.

.

Tak właśnie, kuchnia. Czy będzie tam miejsce do jedzenia, a nawet picia porannej kawy? Jeśli tak, to potrzebny będzie do tego stół i taborety lub krzesła. A może w kuchni nie będzie nic takiego, bo jest tam jadalnia do spożywania posiłków?

Blat stołowi nierówny

Stół to z pozoru prosty mebel - po prostu stół, blat i nogi. Jeśli masz w domu dużo miejsca, możesz ustawić na stałe duży, solidny stół. Kto ma mniej, ale liczy się z tym, że od czasu do czasu będzie przyjmował gości, zapewne rozważy zakup stołu rozsuwanego lub składanego. Na co dzień będzie on złożony i będzie zajmował niewiele miejsca, a na specjalne okazje będzie można go powiększyć, tak aby pomieścił zarówno gości, jak i domowników. Stół do jedzenia to nie wszystko, bo przydatny może okazać się niewielki stolik kawowy. Niższy od tego do jedzenia i mniejszy od tego do dłuższego wypoczynku.

Krzesła dla domowników i gości

Przy stole zazwyczaj siada się na krzesłach. Dziś nasze domy i mieszkania wyposażone są nie tylko w krzesła o klasycznej konstrukcji, ale także w krzesła hokery - najczęściej ustawiane w kuchni. Dzięki temu, jeśli tylko chcesz, możesz mieć w domu swój własny minibar. Krzesła twarde i tapicerowane, designerskie i proste - wybór jest ogromny. Decyzja powinna być dokładnie przemyślana, bo to ona zadecyduje o komforcie spożywania posiłków.

Warto przeczytać