Domowe biuro, czy to schowane w kącie kuchni, czy też obejmujące celowo wyznaczony pokój, często spełnia wiele funkcji. Może służyć jako centrum pracy zdalnej, miejsce do przechowywania dokumentów lub stacja odrabiania lekcji dla dzieci. Ponieważ te przestrzenie zazwyczaj łączą w sobie wiele działań (i członków rodziny), ważne jest, aby rozważyć funkcję podczas planowania projektu domowego biura. Kto będzie głównym użytkownikiem? Jakie obowiązki będzie ono spełniać? Zrób listę przedmiotów, dokumentów i plików, które będziesz musiał przechowywać, a także sprzętu, wyposażenia i materiałów wymaganych do pomyślnego wykonania wszystkich zadań. Mając tę listę na uwadze, oceń wnętrze swojego domu, aby znaleźć odpowiednią przestrzeń dla swojej stacji roboczej.

Pomysły na lokalizację domowego biura

Jeśli masz szczęście, może masz niezamieszkaną sypialnię lub rzadko odwiedzany pokój gościnny, który może dostarczyć miejsce na domowe biuro. Jeśli nie, spójrz na niewykorzystane szafy, odizolowane kąty i puste ściany lub okna wykuszowe. Nawet mała wnęka może służyć jako biuro, gdy jest wyposażona w biurko i magazyn. Upewnij się, że obszar ten jest wyposażony w oświetlenie górne i zawiera gniazdka elektryczne dla komputerów, drukarek, ładowarek do telefonów i lampek zadaniowych. Jeśli będziesz korzystać z usługi internetowej DSL, będziesz również potrzebować aktywnego gniazdka telefonicznego. Wykorzystuje odcinki przestrzeni ściany dla wiszących szafek, tablice ogłoszeń, lub półki, i jeśli to możliwe, wybierz miejsce z oknami, które pozwalają w widoki i światło.

Domowe meble biurowe i przechowywanie

Mierzy twoją przestrzeń i szkicuje out plan który zawiera roboczą powierzchnię, składowe kawałki, i wystawia tereny. Wybierz dla domu biurko biurowe wyposażone w szuflady pliku. Można również górę dwa szafki na dokumenty z cięcia do dopasowania blat zapasów, aby utworzyć DIY biurko. Lub uzyskać rocznika wygląd przez przeniesienie w gospodarstwie lub stół biblioteczny wystarczająco duże, aby pomieścić klawiaturę i ekran komputera, organizatorów plików i projektów w toku.

Wybierz krzesło do biurka, które jest zgodne ze stylem innych mebli do biura domowego. Jeżeli ty spędzasz godziny siedzący przy komputerem, wiosna dla ergonomicznego biurkowego krzesła wyposażonego z kółkami i regulującym siedzeniem. Rozciąga biuro przeznaczenie zawiera kolorową tapicerowaną siedzenie która może accommodate biznesowi klienci, dzieciaki towarzysze, i samotne godziny.

Rozszerz swój zasięg przechowywania przez montaż półek, które wykorzystują pełną wysokość ściany lub przez wiszące szafki nad stacją roboczą. Jeśli jest dodatkowe miejsce na podłodze, przynieś regały na książki, aby przechowywać materiały robocze i kontrolować przychodzące i wychodzące papiery. Rozważ możliwość ponownego wykorzystania innych elementów mebli (takich jak kufry, szafki nocne i stoliki końcowe) jako stojaki na drukarki, sprzęt komputerowy i układane w stosy organizery.

Pomysły na wystrój biura domowego

Pomysły na dekorację domowego biura nie muszą być utylitarne. Personalizuje twój domowego biuro kłaść puszek pluszowego terenowego dywan, wystawiający ulubionych kolekcje, i używać organizatorów w atrakcyjnych colours i ciekawych teksturach. Powieś oprawioną magnetyczną tablicę do pisania kredą lub pokrytą tkaniną tablicę ogłoszeń, aby umieszczać na niej notatki i pokazywać inspirujące pamiątki, które mogą służyć jako dzieła sztuki.

Zanim ty zaopatrujesz się w kosze, pojemniki, pudełka i segregatory, określ rodzaje dokumentów, materiałów biurowych i nowoczesnych mediów, które potrzebujesz przechowywać i utrzymywać dostęp. Zbierz podobne przedmioty, aby określić, jakie organizery będą działać najlepiej, a następnie kup najlepiej wyglądające rodzaje, na które Cię stać.

Ty także możesz używać ładne rzeczy, takie jak srebrne trofea, zabytkowe skrzynki narzędziowe lub wazony, aby trzymać spinacze, długopisy, nożyczki i inne przybory do pracy i sztuki. Użyj kolorowych koszyków do przechowywania zwiniętych szkiców, projektów i rolek papieru pakowego. Wykorzystuje pokryte pudełka w zabawnym wzorze lub kolorze, aby utrzymać inne domowe biuro niezbędne, takie jak dodatkowy tusz do drukarki, papier do kopiowania, papier fotograficzny i foldery plików.

Zachowaj funkcję i styl w umyśle podczas dekorowania swojego biura domowego, aby stworzyć przestrzeń, która jest osobista, atrakcyjna i wydajna, bez względu na zadanie pod ręką.

Warto przeczytać