Emily Lex, która prowadzi kronikę swoich "rosnących" pomysłów na swoim blogu Jones Design Company, nie boi się na nowo wyobrażać sobie możliwości, gdy zmieniają się potrzeby jej rodziny. Dom, który dzieli z mężem, Ryanem, i czwórką dzieci w Seattle, to obracające się laboratorium pomysłów aranżacyjnych - w związku z tym jej dzieci wielokrotnie zamieniały się sypialniami. Ten pokój zabaw dla dzieci i miejsce do odrabiania lekcji był kiedyś sypialnią. Teraz, zabawna mieszanka wzorów - w tym kropki na zasłonach, paski na ścianie i dywan w szewrony - pasuje do tego odmienionego pokoju.

Natychmiastowa galeria sztuki

Mając czwórkę dzieci w wieku poniżej 10 lat, Emily Lex potrzebowała centralnego miejsca na książki, zabawki i przybory plastyczne. Postanowiła przenieść trzech chłopców pary do pokoju piętrowego i przekształciła sypialnię w wesołą bawialnię. Górna część komody służy jako miejsce do przechowywania globusów i przyborów do majsterkowania, które nie mieszczą się w szufladach. Niedrogie ramki o różnych rozmiarach i grubościach łączą dzieła sztuki dzieci w galerię ścienną. Ponadwymiarowe poduszki podłogowe umożliwiają wygodne siedzenie w dowolnym miejscu pokoju.

Szafki na zabawki

Piękna skrzynia od matki Emily wypełniona jest samochodzikami, torami kolejowymi i figurkami zwierząt. Kupione w sklepie przegródki do szuflad utrzymują zabawki i drobiazgi na swoim miejscu, dzięki czemu łatwo je znaleźć podczas zabawy, a jeszcze łatwiej ukryć podczas sprzątania.

pokój zabaw

Czysta tablica

Wielkich rozmiarów tablica kredowa jest centralnym punktem pokoju zabaw, gdzie czworo dzieci Lexa uwielbia bawić się w szkołę i rysować. Powierzchnie można przekształcić w użyteczną tablicę kredową za pomocą specjalistycznej farby. Trójkąty wycięte z ozdobnych papierów są przymocowane do kawałka sznurka, tworząc wesołą girlandę. Emily dodała białe paski farby do istniejących beżowych ścian, aby nadać pomieszczeniu wizualne zainteresowanie. Jaskrawo czerwone metalowe krzesła dodają energii.

Przytulne miejsce

Emily wypełniła pokój dziecinny praktycznymi i wygodnymi meblami: starą neutralną sofą, którą mogła obłożyć poduszkami, zniszczonym stolikiem kawowym i komodą z drugiej ręki. Wzór wprowadziła za pomocą przezroczystych paneli w kropki (podwojonych dla zwiększenia gęstości kolorów) i dywanu w szewronowe pasy. Lampa umieszczona obok sofy rzuca światło na czas czytania.

Półki na książki

Półki i kosze na książki. Półki to półki na obrazy z IKEA, które zostały stworzone do wyświetlania sztuki, ale równie dobrze sprawdzają się jako miejsce na książki. Półki ułatwiają dzieciom Lexa szybkie wybieranie lektur na dobranoc i odkładanie książek na miejsce. Mniejsze książki można schować do koszyków poniżej.

Warto przeczytać