Biurko przedszkolaka przypomina... pracownię szalonego naukowca. Wśród przeżutych kredek i długopisów bez skuwek znajdują się skrawki krzywo pociętego papieru i dawno wyschnięte farby. Z kolei biurko nastolatka przynajmniej raz w miesiącu przechodzi metamorfozę, wraz ze zmianą muzycznych idoli. Czym kierować się przy wyborze biurka dla nastolatka? Jak zorganizować miejsce do nauki dla wkraczającego w dorosłość nastolatka? Radzimy!

Biurko dla przedszkolaka

To właśnie tutaj powstają pierwsze laurki, rysunki i ukośne litery. Biurka dla dzieci w wieku przedszkolnym powinny być bezpieczne, wygodne i funkcjonalne. Zaokrąglone krawędzie uchronią malucha przed urazami, trzyczęściowe prowadnice kulkowe zabezpieczą palce przed przytrzaśnięciem, a drzwi wyposażone w system cichego zamykania o poranku nie postawią na nogi całego domu.

Na biurku przedszkolaka musi znaleźć się miejsce na pachnące gumki, długopisy z pieczątkami, książki z półkami... Biurko z praktycznym blatem składającym się z dodatkowych półek pozwoli w pełni wykorzystać przestrzeń do nauki i zabawy. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest szczególnie ważne w małym pokoju.

Wybierając biurko do pokoju dziecięcego, warto pamiętać, że to, co obecnie podoba się pięcioletniemu maluchowi, może być powodem do wstydu dla ośmiolatka. Dlatego też coraz więcej rodziców decyduje się na białe, neutralne biurka i meble dziecięce, które doskonale pasują zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Indywidualne upodobania naszego dziecka możemy podkreślić, dobierając do neutralnego wyposażenia żywe akcenty kolorystyczne.

Biurko to inwestycja na wiele lat. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, które można dostosować do dynamicznie zmieniającego się w tym okresie wzrostu dziecka.

Biurko dla nastolatka.

Pierwszy dzwonek w szkole oznacza, że Twoje dorastające dziecko coraz więcej czasu spędza przy biurku. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy biurko jest dostosowane do jego potrzeb i zmieniającej się sylwetki. Nieodpowiedni dobór może skutkować poważnymi problemami z kręgosłupem. Odpowiednio dobrane biurko, przy prawidłowym ustawieniu, powinno zapewniać kąt prosty między przedramieniem a ramieniem oraz między podudziem a łydką.

Prędzej czy później na biurku nastolatka pojawi się komputer. Ciekawym rozwiązaniem jest biurko z podwyższonym blatem, w którym można schować np. laptopa. Aby praca przy biurku była komfortowa, powinniśmy ustawić biurko jak najbliżej okna, aby zapewnić stały dostęp do naturalnego oświetlenia, które jest najbezpieczniejsze dla oczu.

Warto przeczytać