Styl skandynawski to taki, na który upływ czasu zdaje się nie mieć wpływu, gdyż wciąż cieszy się tak samo dużą popularnością. Najczęściej gości w sypialniach i salonach, co sprawia, że są one znacznie ładniejsze niż kiedyś.

Jako, że mamy jednak do czynienia ze stylem, który staje się coraz bardziej popularny, nie powinno nas dziwić, że coraz częściej mamy z nim do czynienia również w pokoju dziecięcym. Doskonale sprawdza się on zwłaszcza w pokoju ucznia, zapewniając mu idealne warunki nie tylko do pracy, ale również do odpoczynku.

Styl skandynawski - charakterystyka

>

To, co charakteryzuje styl skandynawski to przede wszystkim prostota, ale także zamiłowanie do ekologii i uniwersalności. Obecnie możemy mówić o dwóch trendach, które można wyróżnić w jego ramach. Pierwszy z nich polega na łączeniu drewna z meblami w tzw. stylu shabby chic lub z motywami ludowymi. Drugi odnosi się do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, a więc charakteryzuje się futurystycznymi kształtami i dodatkami w stylu industrialnym. Oba style różnią się od siebie dość znacznie, ale mimo to ich wspólną cechą jest nie tylko funkcjonalność, ale także zamiłowanie do światła i przestrzeni.

Pokój w stylu skandynawskim

Meble w stylu skandynawskim do pokoju ucznia

Jeśli więc zainwestujesz w meble skandynawskie do pokoju ucznia, szybko przekonasz się, że są one nie tylko proste w swojej formie, ale także utrzymane w odpowiedniej kolorystyce, pozbawione przesadnych elementów dekoracyjnych. Oczywiście nie brakuje też modeli nieco zaokrąglonych, które nawiązują do modnego ostatnio stylu organicznego. Ich kolorystyka nawiązuje do odcieni charakterystycznych dla drewna w jego naturalnej postaci, ale wciąż modne są także meble drewniane malowane białą farbą. Jeśli mamy do czynienia z meblami tapicerowanymi, staramy się unikać wzorów, co sprawia, że w cenie mebli tapicerowanych znajdują się głównie tkaniny jednobarwne. W pokoju ucznia powinno znaleźć się co najmniej duże łóżko wykonane z drewna, biurko z krzesłem oraz szafa na ubrania. Ciekawym rozwiązaniem jest również miękki, tapicerowany fotel.

Warto przeczytać