W poprzedniej części omówiliśmy, co tak naprawdę jest niezbędne w pokoju dziecka i jak stworzyć w nim bezpieczną i spokojną atmosferę. Dziś postaramy się również udzielić kilku ciekawych wskazówek, jak przygotować pokój dla nieco starszego dziecka.

Zabawa i nauka w pokoju dziecka

Kiedy Twoje dziecko nieco podrośnie, z pewnością zacznie wyrażać swoje zdanie na temat wystroju wnętrz. Warto w tym momencie wsłuchać się w oczekiwania dziecka. Zainteresować się, jakie bajkowe stwory lubi najbardziej. Może dziecko interesuje się pociągami, może kosmosem. Na pewno warto działać w taki sposób, aby część pomysłów dziecka uwzględnić przy wyposażaniu jego nowego pokoju. Najważniejsze jednak zawsze będzie to, aby meble w takim pokoju były zawsze dobrze dopasowane do aktualnych potrzeb dziecka.

Warto wybierać sprzęty mobilne, które można łatwo i wygodnie przenosić. Dzieci lubią zmieniać aranżację swojego pokoju, więc takie ruchome sprzęty na pewno sprawdzą się dobrze. Taki nastolatek będzie potrzebował wielu półek, regałów, pudełek, gdzie będzie mógł schować wszystkie swoje skarby, gdzie będzie mógł poukładać książki czy kolekcje lokomotyw. Warto dokładnie przemyśleć, gdzie to wszystko będzie ustawione, aby cały system był naprawdę udany. Dobrze będzie mieć te podstawowe rzeczy pod ręką, aby dziecko mogło łatwo się do nich dostać, bez ciągłego proszenia nas o pomoc.

Bezpieczne pomieszczenie dla dziecka

Oryginalne wyposażenie dla kreatywnych kilkulatków

Mniejsze i starsze dzieci będą ciekawe świata, a swoją ciekawość mogą wyrażać na różne sposoby. To taki czas, kiedy zdobywa się wiele umiejętności, doświadczeń, wyobraźni, fantazji i wszystkiego, co ma się pod ręką. Dlatego fajnie będzie stworzyć w pokoju miejsce, gdzie będzie można pomalować powierzchnię farbą tablicową, dzięki czemu dziecko będzie miało możliwość wyrażania siebie i tworzenia swoich estetycznych pomysłów w takim miejscu. W pokoju kilkuletniej dziewczynki musi się znaleźć stolik i krzesła. Są to meble, które będą ważne, ponieważ dziecko będzie siedziało na krześle i rysowało, oglądało bajki, układało puzzle.

Warto wybrać takie elementy, które sprawdzą się w praktyce i będą dopasowane do wzrostu dziecka. Jest to ważna kwestia, ponieważ w ten sposób można mieć gwarancję, że będzie to również odpowiedni wybór dla kręgosłupa dziecka, który musi być solidnie podparty. Oczywiście z czasem, gdy dziecko pójdzie do szkoły, konieczne będzie wprowadzenie do takiego pokoju wygodnego biurka, przy którym dziecko będzie mogło się uczyć.

Warto przeczytać