Sztuczka polegająca na stworzeniu komfortowej przestrzeni na zewnątrz: Zabierzcie go na zewnątrz.

Wykorzystując projektowaną przez siebie posiadłość Beverly Hills z lat dwudziestych XX wieku, projektantka z Los Angeles Mary McDonald dzieli się czterema kluczowymi sztuczkami dekoracji, aby odmłodzić Twoje patio ciepłem i komfortem, które zwykle można znaleźć tylko wewnątrz.

1. ZASŁONY
Kurtyny oferują zarówno estetyczny wygląd, jak i funkcjonalność w przestrzeni zewnętrznej. "Stwarzają intymność i przytulność, tworząc atmosferę przebywania wewnątrz, ponieważ zasłony są tradycyjnie stosowane w przestrzeniach wewnętrznych", mówi McDonald. Poza nadaniem urokliwej estetyki przestrzeni zewnętrznej, zasłony pozwalają na uzyskanie cienia w słoneczne dni, schronienia w wietrzne dni oraz prywatności podczas kolacji lub innych spotkań towarzyskich.

2. UŻYWAJ MEBLI WEWNĘTRZNYCH
Pożegnajcie się z niemile widzianymi metalowymi kanapami z luźnymi poduszkami. Jeśli posiadasz zadaszoną przestrzeń zewnętrzną, wybierz tapicerowane kanapy i krzesła. "Nie ma nic wygodniejszego niż mięsisty, tapicerowany mebel z tkaniną na całej powierzchni", mówi McDonald. "Wybierz coś, co możesz mieć również w swojej bibliotece lub sypialni." Przykryj meble, gdy spodziewamy się rosy lub deszczu, a w chłodniejszych miesiącach przynieś je do środka, jeśli mieszkasz w sezonowym klimacie.

3. AKCENT ZE ŚWIECAMI
Przynieś swoje wewnętrzne świece i lichtarze. "Śmiecenie swojego podwórka świecami i latarniami dodaje przestrzeni romantyzmu." "To tworzy wewnętrzną atmosferę, w której czujesz się jak w salonie." Zainwestuj w szklane cylindry lub huraganowe cienie dookoła świec, aby chronić ich płomienie przed wiatrem.

4. BĄDŹ WYBREDNYM W KWESTII TEKSTYLIÓW
Tak jak skrupulatnie wybierasz tekstylia do poduszek i krzeseł wewnętrznych, tak i Ty wybierasz selektywnie to, co umieszczasz na zewnątrz. "Możesz odtworzyć ciepło i komfort, które zwykle masz tylko w pomieszczeniach, używając tekstyliów", mówi McDonald. W tej posiadłości w Beverly Hills McDonald uciął kanapę z poduszkami wewnętrznymi pokrytymi tkaninami Ralpha Laurena i chińskimi. Niebieska i biała kolorystyka została zainspirowana chińską porcelaną, a materiał na siedzisko w paski został wybrany dla świeżego, letniego wyglądu.

Zobacz także: Sufity sklepione - wady i zalety

Warto przeczytać