Podczas gdy niedokończona piwnica działa świetnie jako dodatkowe miejsce do przechowywania, piwnica może być używany znacznie bardziej efektywnie, jeśli był wykończony. Dolna przebudowa poziom może przekształcić, że niewykorzystane miejsce w dodatkowej przestrzeni życiowej, takich jak kino domowe, rzemiosło pokój lub pokój zabaw, Twoja rodzina będzie kochać, aby spędzać czas w. Jakkolwiek planujesz korzystać z dodatkowej przestrzeni, wykończona piwnica zapewnia, że dolny poziom domu nie idzie na marne. Oprócz rozszerzenia domu funkcjonalnej przestrzeni, wykończenie piwnicy może dać wartość nieruchomości duży impuls. Aby przeprowadzić udaną przebudowę piwnicy, konieczne jest właściwe planowanie. Oto, czego można się spodziewać po wykończeniu piwnicy.

1. Oczekuj zwrotu nakładów.

Wykończenie piwnicy może być dobrą inwestycją. Według badań kosztów w stosunku do wartości przeprowadzanych corocznie przez magazyn Remodeling, średni zwrot z inwestycji dla projektu piwnicy w kraju jest obecnie około 75 centów na dolara. Projekt piwnicy jest również prawdopodobne, aby dodać nową funkcjonalność do domu: więcej sypialni, bardziej efektywne przechowywanie i więcej miejsca do zabawy.

2. Rozwiń mięśnie DIY.

Chociaż hydraulika i okablowanie są najlepiej pozostawić profesjonalistom, niektóre projekty przebudowy piwnicy (takie jak ściany ramki, instalowanie izolacji i wiszące suchej zabudowy) są w zasięgu możliwości doświadczonych majsterkowiczów. Pamiętaj, aby najpierw załatwić odpowiednie pozwolenia budowlane; ich brak może spowodować opóźnienia.

3. Rozważ źródła światła.

Tam, gdzie to możliwe, zaplanuj okna i drzwi, które mogą wpuszczać naturalne światło do piwnicy. Upewnij się, że otwory zostaną wycięte przed rozpoczęciem innych prac, i odgrodzić resztę domu od powstałego pyłu murarskiego. Przed wykonaniem jakichkolwiek nowych okien lub drzwi, poproś specjalistę budowlanego o upewnienie się, że otaczające ściany mogą przyjąć zwiększone obciążenie konstrukcyjne.

piwnica

4. Postaw bezpieczeństwo na pierwszym miejscu na klatkach schodowych.

Stwórz piękny i bezpieczny dostęp do wykończonej piwnicy dzięki stylowym poręczom schodowym. Powinieneś również wzmocnić ściany podtrzymujące poręcze i utrzymać poręcze na miejscu po podpisaniu projektu przez inspektora budowlanego.

5. Odparuj zmartwienia związane z wilgocią.

Samo zainstalowanie osuszacza powietrza może w rzeczywistości stworzyć problemy poprzez wyciąganie wody przez ściany fundamentowe. Aby zapobiec wilgoci w wykończonej piwnicy, należy zapewnić dobry odpływ wody z dachu i z dala od fundamentów, zapewnić dobrą wentylację łazienek i kuchni na zewnątrz oraz nie otwierać okien w wilgotnych miesiącach. Wraz z oddychającą izolacją, opóźniacz pary wodnej powinien być zainstalowany pomiędzy wewnętrznymi ścianami stadniny i podłogami oraz pomiędzy ścianami fundamentowymi i płytami podłogowymi.

6. Znajdź opcję solidnej podłogi.

Nie wszystkie podłogi mogą (lub powinny) być używane w wykończonej piwnicy. Lite drewno jest jednym z przykładów; nawet małe wahania w poziomie wilgotności mogą powodować wyboczenia i rozszczepianie. Sklep dla produktów takich jak deski winylowe, płytki ceramiczne i podłóg drewnianych, które mogą być używane poniżej poziomu i nadal osiągnąć wygląd chcesz.

7. Zdecyduj, jak wykończyć sufit.

Płyty sufitowe dobrze sprawdzają się w piwnicach, ponieważ można je pojedynczo przesuwać, aby w razie potrzeby uzyskać dostęp do rur wodno-kanalizacyjnych lub gniazdek elektrycznych. Zainstalowany sufit z płyt gipsowo-kartonowych to kolejna dobra opcja, ale pamiętaj, że tekstury sufitowe mogą się łatwo łuszczyć. Niezależnie od wybranego stylu, pamiętaj, że najwyższy poziom sufitu w piwnicy jest tej samej wysokości, co najniżej zawieszona rura, przewód lub drut.

8. Sprawdź swoje możliwości grzewcze.

Systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w Twoim domu mogły zostać zainstalowane w oparciu o wymagania górnego poziomu. Upewnij się, że wykonawca HVAC potwierdza, że masz odpowiedni sprzęt do obsługi piwnicy, jak również. W przeciwnym razie, można zmniejszyć żywotność sprzętu.

9. Uwzględnij radon.

Planując wykończenie piwnicy, konieczne jest przeprowadzenie testu na obecność radonu. Radon jest bezwonnym gazem radioaktywnym, który przenika do piwnic z otaczających je gleb. Niekontrolowany, może narazić Ciebie i Twoją rodzinę na działanie równoważne 200 prześwietleniom klatki piersiowej rocznie. Testuj go za pomocą kolektorów na bazie węgla drzewnego lub zatrudnij licencjonowanego wykonawcę radonu. Lokalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej mogą oferować testy radonowe. Łagodzenie radonu może obejmować uszczelnianie pęknięć i powierzchni lub instalację wentylatorów.

10. Miej drogę ewakuacyjną.

Podczas wykańczania piwnicy powinieneś planować na wypadek sytuacji awaryjnych. Lokalne przepisy budowlane mogą wymagać okien ewakuacyjnych, aby pomieszczenie piwniczne było uważane za sypialnię, a zamknięta szafa może być również wymagana. Okna ewakuacyjne muszą być wystarczająco duże, aby strażak w pełnym rynsztunku mógł dostać się do płonącego domu, a mieszkańcy mogli bezpiecznie uciec, jeśli schody są zablokowane przez ogień. Inną opcją jest dodanie drzwi zewnętrznych na zawiasach.

Warto przeczytać