Narodziny dziecka to oczywiście ważne wydarzenie dla całej rodziny, pełne emocji. Każdy rodzic oczekuje na narodziny dziecka i staje przed zadaniem zaaranżowania całego pokoju. Jest to z pewnością bardzo przyjemne zadanie. Jak zatem urządzić pokój dziecięcy? Jakie meble i dodatki wybrać? Podpowiemy wam kilka ciekawych rad.

Zapewne wielu rodziców zastanawia się, czy noworodek powinien mieć swój własny pokój, czy może powinien mieszkać z rodzicami. Jeżeli nasze warunki mieszkaniowe pozwalają nam na znalezienie osobnego pokoju, to w czasie urządzania pokoju mamy bardzo duże pole do popisu. Na pewno musimy zadbać o to, aby przestrzeń w takim miejscu była przyjazna dla noworodka.

Meble do pokoju dziecięcego

W każdym pokoju niemowlęcym najważniejszym meblem będzie łóżeczko lub kołyska. Takie meble muszą być bezpieczne dla dziecka. Zazwyczaj dobre łóżeczka wykonane są z litego drewna, dzięki czemu są bezpieczne dla dziecka. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również możliwość regulacji wysokości łóżeczka. Wraz ze wzrostem dziecka będzie można wygodnie obniżyć łóżeczko. Zaczynamy od wysokiego położenia materaca, bo dzięki temu będziemy mieli komfort sięgania po dziecko. Do tego oczywiście trzeba wybrać dobry materac, który będzie bezpieczny dla kręgosłupa dziecka.

Przenośnik z komodą

Praktycznym elementem w pokoju będzie komoda, na której można umieścić przewijak. W komodzie będziesz mogła schować ubranka swojego dziecka. Nie powinno zabraknąć wygodnego krzesła, aby mama miała komfort karmienia dziecka piersią. Jest też mały stolik, na którym znajdą się butelki dla niemowląt, kubek z herbatą dla rodzica.

Pokój dla niemowlaka - kolor ścian, oświetlenie i podłoga

Ściany w pokoju małego dziecka powinny być pomalowane ekologiczną farbą, która nie zawiera szkodliwych dla dziecka składników. Dodatkowo z pewnością warto będzie wybrać wszelkie pastelowe kolory, które tylko optycznie powiększą pomieszczenie, uspokajając dziecko. Zabawki dla dzieci zazwyczaj mają intensywne kolory, dlatego ściany mogą mieć nieco delikatniejsze barwy. Oczywiście dzieci boją się ciemności, dlatego trzeba będzie również pomyśleć o wygodnym oświetleniu. Wydaje się, że praktycznym rozwiązaniem okażą się delikatne lampki, które mogą świecić przez całą noc i zapewnić dziecku komfort.

Warto również uzupełnić wnętrze pokoju dziecięcego o jakieś dodatki, takie jak kolorowe poduszki czy inne tekstylia, które bardzo dobrze się sprawdzą i sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

Warto przeczytać