W przeciwieństwie do mebli domowych, których wybór zależy od gustu i preferencji właściciela domu, wybór rodzaju mebli do wykorzystania w salonie jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ musi zaimponować każdemu klientowi, który przychodzi po usługi. Krzesła i taborety, szampon i stacja manicure, recepcja, krzesła do masażu i łóżka oraz stacje stylizacyjne muszą być atrakcyjne i wygodne, aby przyciągnąć więcej osób do salonu. Dlatego ważne jest, aby przyjrzeć się czynnikom, które należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie meble dla swojej firmy.

Rynek docelowy

Najpopularniejszą frazą w biznesie jest "klient jest królem", tak że ustawienie salonu odwołuje się do klientów w pierwszej kolejności, jeśli salon ma być sukcesem. W przeciwieństwie do sprzedaży towarów, gdzie klienci kupują coś konkretnego i noszą to do domu z nimi, klienci w salonie płacą za pewne doświadczenie. W ten sposób celem usługodawcy staje się zapewnienie, że nie tylko dadzą oni oczekiwane doświadczenie, ale raczej przewyższą oczekiwania klientów. To właśnie z takich powodów należałoby przeprowadzić badanie rynku i zidentyfikować rynek, na który są one ukierunkowane, aby wiedzieć, jaki typ mebli należy kupić.

Przestrzeń dostępna w lokalach handlowych

Dostępna przestrzeń będzie musiała być dzielona między meble i wyposażenie, jak również z maszynami i sprzętem, który będzie się miało w salonie i nadal będzie miało wystarczająco dużo miejsca, aby operatorzy mogli pracować bez wysiłku. Nie zapominając, że jak klienci przychodzą na usługi, doświadczenie jest czymś więcej niż tylko usługą, która obejmuje dużą przestrzeń do poruszania się, jak również wygodne meble.

Chcesz wybrać meble, które spodobają się Twojej klienteli, a jednocześnie efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Ograniczenia budżetowe

Tak samo jak ostatecznym celem jest zadowolenie klienta, bardzo ważne jest, aby wybrać typ mebli, który jest w ramach budżetu, aby uniknąć podcinania innych aspektów działalności. Należy pamiętać, że zakres mebli waha się od tańszych do drogich.

Użyteczność

Musisz zapewnić, że typ mebli, na które się zadomowiłeś w swoim salonie jest przyjazny dla użytkownika, tak, że nie tylko jest on atrakcyjny dla klientów, ale także łatwy w obsłudze. Wybierz meble, które nie sprawią, że Tobie i Twoim pracownikom trudno będzie z nich korzystać. Musisz również zapewnić, że meble są łatwe do czyszczenia, ponieważ będziesz zmuszony do utrzymania wysokich standardów, aby mieć przewagę konkurencyjną w branży.

Warto przeczytać