Opieka nad klientem jest najważniejszym czynnikiem decydującym o sukcesie w każdym biznesie, zwłaszcza w biznesie fryzjerskim. Salon fryzjerski, w którym klienci będą mieli do czynienia z domowym doświadczeniem i wygodnym krzesłem, na którym będą mogli usiąść, będzie miał znacznie wyższą pozycję niż którykolwiek z ich konkurentów.

Krzesła fryzjerskie są integralną częścią salonu fryzjerskiego, a bez doboru odpowiedniego krzesła fryzjerskiego cały sklep może potencjalnie stracić swój blask.

Ale zanim przejdziemy do "czego szukać przy zakupie krzesła fryzjerskiego", musimy rozważyć kilka czynników dotyczących Twojej klienteli, które określą, że najlepsze opcje krzesła dla Twojego sklepu. 

Wiek, klasa i gusta Twojej klienteli są ważnymi determinantami, które należy wziąć pod uwagę wybierając najlepsze krzesło fryzjerskie dla Twojego sklepu. 

Oto dziewięć rzeczy, których należy poszukać przed zakupem krzesła fryzjerskiego:

1. Komfort.

Przed zakupem fotela fryzjerskiego należy przede wszystkim rozważyć "Komfort klienta". Zadowolenie pozostaje najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze fotela fryzjerskiego, bez względu na wiek, klasę i gusta klientów.

2. Jakość poduszek.

Poduszki na siedzeniu i oparciu muszą być miękkie i zdolne do powrotu do stanu pierwotnego po ściśnięciu. Sprawdź poduszkę, ściskając ją kilka razy, aby zobaczyć jej jakość. Po ściśnięciu poduszka powinna szybko powrócić do pierwotnego kształtu, jeśli nie wróci wystarczająco szybko, wypróbuj inną poduszkę.

3. Kształt poduszki.

Kształty poduszek odgrywają również ważną rolę w zapewnieniu komfortu klientom. Upewnij się, że poduszka oparcia fotela fryzjerskiego ma krzywiznę, która najlepiej współgra z naturalnym kształtem pleców.

Zagłówek powinien być również wygięty w łuk i zapewniać wygodne podparcie głowy i szyi podczas cięcia/golenia. 

4. Dodatkowe opcje.

Wiele krzeseł fryzjerskich jest teraz dostępnych w wersji z wygodnymi łydkami.

Jeśli myślisz o zapewnieniu klientom królewskich wrażeń, poszukaj krzesła, w którym dostępne są wygody dla cieląt z dobrą amortyzacją. 

Regulowane podnóżki są bardzo ważne dla komfortu klienta i muszą być brane pod uwagę przed sfinalizowaniem fotela fryzjerskiego. 

"To są drobne szczegóły, które mają największe znaczenie i sprawiają, że Twoi klienci czują się jak tantiema! " - Cyklopów.

5. Kształt i wzornictwo.

Następnym krokiem jest kształt i konstrukcja krzesła fryzjerskiego. Krzesła fryzjerskie są dostępne we wszystkich kształtach i wzorach. Jaki projekt najlepiej pasuje do Twojego sklepu zależy głównie od motywu przewodniego Twojego salonu fryzjerskiego.

Jeśli masz klasyczny motyw przewodni dla swojego sklepu, to klasyczne krzesło vintage-classic będzie najlepiej pasowało do Twojego sklepu. Jeśli chcesz mieć nowoczesny, czysty wygląd, to nowoczesny/przemysłowy projekt będzie bardziej odpowiedni dla Twojego sklepu. 

Również wielkość Twojego sklepu będzie ważnym czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniej wielkości krzesła. Jeśli masz mały sklep, wybierz krzesło w eleganckim stylu. A jeśli przestrzeń nie jest problemem, możesz zmieścić się w obszernych stylizowanych krzesłach. 

Wybór należy ostatecznie do Ciebie i możesz podjąć najlepszą decyzję w oparciu o wielkość i budżet Twojego sklepu.    

6. Funkcjonalność.

Zastanów się nad usługami, które świadczyłeś w swoim sklepie. Jeśli jesteś salonem fryzjerskim, który oferuje wiele funkcji pielęgnacyjnych i stylizacyjnych dla włosów, będziesz musiał poszukać wszechstronnego krzesła, które może Ci pomóc we wszystkich tych funkcjach.

Jeśli planujesz strzyżenie/golenie włosów, możesz skorzystać z podstawowego fotela fryzjerskiego. 

7. Funkcja przewracania.

Regeneracja jest podstawową funkcją fotela fryzjerskiego, która zapewnia komfort dla klienta i łatwy dostęp do fryzjera.

Należy sprawdzić, czy fotelik nie posiada funkcji odchylenia w stosunku do deklarowanego przez producenta limitu. Jeśli praktycznie limit przechyłu nie jest prawie taki sam jak w instrukcji, poszukaj innej opcji.  

Sprawdź również funkcję podwójnego odchylenia oparcia, a mianowicie odchylenia oparcia i odchylenia siedzenia. Oba ruchy powinny być beztarciowe.  

8. Regulacja wysokości fotela.

Aby sprostać wymaganiom klientów, należy koniecznie sprawdzić krzesło pod kątem funkcjonalności regulacji wysokości. Amortyzatory (wstrząs gazowy) krzesła powinny być w idealnym stanie roboczym i zapewniać płynny ruch podczas regulacji wysokości krzesła.

Konieczne jest, aby amortyzatory hydrauliczne i amortyzatory krzesła były w dobrym stanie, ponieważ szarpnięcia podczas regulacji wysokości mogą stać się uciążliwe dla klientów i wywierać na nich złe wrażenie o Twoim sklepie.  

9. Regulowany zagłówek.

Zagłówek siedziska powinien być również regulowany, aby pomieścić klientów o każdej wysokości. Szukaj regulowanego zagłówka typu pin-stop holder, ponieważ jest on najbardziej wytrzymały. Zwróć uwagę na zagłówki o większej ilości opcji wysokości, ponieważ dają one większą możliwość regulacji.

10. Funkcje automatyczne.

Nowoczesne fotele fryzjerskie są wyposażone w zdalnie sterowane/elektroniczne opcje regulacji. Są to fantazyjne siedzenia, które pozostawiają pozytywne i trwałe wrażenie na klienteli. Możesz dać klientowi pilota zdalnego sterowania i poprosić go o wyregulowanie fotela w pozycji, w której będzie się czuł najbardziej komfortowo.

Danie klientom kontroli daje doskonałą satysfakcję w klientach, którzy będą chcieli cieszyć się spersonalizowanym doświadczeniem Twojego sklepu. Ale należy rozważyć swój budżet i sposób myślenia klientów przed przejściem do tej opcji; jeśli prowadzisz zakład fryzjerski we wspólnej części miasta, to proste, obsługiwane ręcznie krzesło również świetnie się sprawdzi. 

11. Siła i stabilność.

Wytrzymałość i stabilność krzesła są istotne dla utrzymania klienta w pozycji i nie powodują niewyważenia podczas cięcia.

Sprawdź podstawę krzesła; powinna być szeroka, z gładką płytą podstawy lub stopą, która powinna być wystarczająco mocna, aby utrzymać ładunek. 

Konstrukcja krzesła powinna być sztywna, idealnie wykonana ze stali. Szybkim sposobem sprawdzenia jakości krzesła jest sprawdzenie jakości ramy siedziska.

Powinien być wykonany z litej stali, a konstrukcja powinna być dobrze sklejona ze sobą. Rdzewienie, złe wykonanie i niska jakość połączeń są oznaką niskiej jakości krzesła. 

Bądź na czatach i unikaj tych niedociągnięć w fotelu. 

12. Ilość miejsc siedzących i waga.

Jesteśmy pewni, że Twoi klienci będą mieli bardzo zmienną linię talii, od 20 do 50 cali. I oczywiście, nie chcesz zawstydzić swojego pyzatego klienta mówiąc, że nie może zmieścić się w fotelu!

Więc kupując fotel fryzjerski, upewnij się, że wybierasz miejsca, które są wystarczająco szerokie, aby zmieścić się w najchętniej kupowanych przez Ciebie klientach. Ponieważ szerokie siedzenie może zmieścić cienkiego faceta, ale smukłe krzesło nie zapewni wygodnego miejsca dla pyzatego faceta. Więc bądź ostrożny w tej sprawie.  

Nośność krzesła jest kolejnym krytycznym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie krzesła fryzjerskiego. Maksymalny wymiar nośności fotelika jest podany w instrukcji producenta i musisz mieć pomysł na maksymalny ciężar, jaki możesz położyć na fotelu.  

Bądź inteligentny i nie wybieraj krzesła, które nie jest w stanie obsłużyć cięższych klientów. Kup krzesło, które może znacznie wesprzeć większych klientów. 

Kombinacja kolorów foteli fryzjerskich dla nastolatków/młodych dorosłych

Warto przeczytać