Infrazon fryzjerski, nazwa ta wyczarowuje Twoją prababcię we fryzjerze siedzącym pod spodem z gigantycznymi wałkami we włosach! Ma na sobie różową suknię fryzjerską i czeka, aż jej włosy ułożą się razem z innymi kobietami siedzącymi z rzędu.  Zanim jednak zwolnisz skromną suszarkę, przeczytaj dalej. Suszarka z kapturem cieszy się odrodzeniem w modzie i z kilkoma prostymi aktualizacjami; szybko staje się ważnym urządzeniem, jeśli chodzi o tworzenie dobrze wyglądających, dużych, kręconych włosów!

Co to jest infrazon fryzjerski?

Infrazon fryzjerski to duże urządzenie, które przypomina wysoką podstawkę z dużym kapturem u góry.  W kapturze znajdują się wentylowane komory, które wydmuchują gorące (lub zimne) powietrze.  Siedzisz pod suszarką, kładziesz go na mokrych lub wilgotnych włosach i pozwalasz mu wysuszyć włosy.  Zazwyczaj używa się go do suszenia włosów osadzonych w wałkach, ale można go używać do suszenia włosów w sposób naturalny (choć nie można używać szczotek jednocześnie).  Pierwotnie używane w latach 50-tych, obecnie cieszą się ponownym odkryciem.

Korzyści płynące z zastosowania infrazonu fryzjerskiego i zwykłej suszarki nadmuchowej

Główną zaletą jest to, że nie trzeba wykonywać żadnych prac ręcznych.  Po prostu siedzisz pod kapturem i czekasz, aż wyschną ci włosy.  Nie ma bólu nadgarstka, nie ma potrzeby wędkowania, więc sięgasz do tyłu głowy i nie używasz niewygodnych szczotek.

Wadą jest jednak czas potrzebny na wysuszenie włosów, choć niektórym osobom podoba się fakt, że muszą czekać na wyschnięcie włosów i nie mogą robić nic innego, jak tylko czytać, co może być dobrym sposobem na relaks!

Jest to również szybsze niż używanie podstawowych wałków do suszenia włosów, ale jeśli chcesz używać wałków, podgrzewane wałki są na ogół szybsze niż infrazon fryzjerski i pozwalają zrobić coś innego, czekając na ich ustawienie.  Suszarki są doskonałe, jeśli jesteś stylistką w domu i chcesz dopasować się do dodatkowych klientów. Wystarczy, że usiądziesz pod jedną klientką, która chce mieć kręcone włosy, a pomiędzy nimi ułożysz inną dla wygody!

Przeczytaj również : Short bob 2020 – przegląd ultramodnych cięć, jak z katalogu! >>

 

Który typ należy wziąć pod uwagę?

Przy szukaniu infrazonu fryzjerskiego są różne typy.  Tradycyjna suszarka znajduje się na stojaku, ale są też suszarki na kółkach, które pozwalają na łatwe przenoszenie jej z miejsca na miejsce lub po podłodze.

Są nawet takie, które mają wbudowane krzesło (zazwyczaj można je znaleźć w salonie fryzjerskim), ale są dość uciążliwe w instalacji w domu.  Jeśli chcesz mieć infrazon fryzjerski w domu, wystarczy prosta wersja na stojaku lub z małymi kółkami u podstawy.

Ważne funkcje do wyboru

Szukaj w nowoczesnej suszarce:

 • Technologia jonowa, czyli zdolność do wybijania jonów dodatnich w atmosferze i blokowania nawodnienia włosów. Rezultatem jest gładszy, lśniący, bardziej wypolerowany loczek.
 • Zmienne ustawienia temperatury. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ciepło należy dostosować do rodzaju włosów.  Utrzymuj je na niskim poziomie w przypadku włosów cienkich lub zniszczonych i zwiększaj temperaturę w przypadku włosów grubszych i bardziej kręconych.
 • Timer. Ważne jest, aby mieć oko na to, jak długo siedzisz pod infrazonem fryzjerskim.  Idealnie byłoby, gdyby głowa pełna wałków o średniej grubości i średniej długości miała tylko około 20 do 25 minut na suszenie.  Najpierw ustaw zegar na około 15 minut i sprawdź swoje włosy.
 • Niektóre infrazony fryzjerskie są wyposażone w zestawy wałków. Przydadzą się, jeśli dopiero zaczynasz z tym typem produktu.
 • Wybierz infrazon fryzjerski o zmiennej prędkości. Podobnie jak w przypadku suszarki, możesz kontrolować prędkość w zależności od rodzaju włosów. Włosy cienkie nie potrzebują naprawdę szybkiego podmuchu powietrza i mogą być suszone powoli, więc z większą ostrożnością.  To samo odnosi się do włosów zniszczonych lub połamanych.

Czy istnieje różnica pomiędzy użytkowaniem domowym a salonowym?

Tak, istnieje.  Infrazony fryzjerski do salonów są zbudowane tak, aby były bardziej wytrzymałe i przeznaczone do bardzo regularnego użytku, więc na ogół są solidniejsze, mają więcej funkcji i są droższe.  Nie potrzebujesz jednej z nich do użytku domowego. Prosta suszarka powinna wystarczyć pod warunkiem, że posiada odpowiednie cechy dla Twojego typu włosów.

Jeśli jednak szukasz infrazonu fryzjerskiego do salonu, chcesz czegoś, co będzie trwałe, ponieważ będzie używane wielokrotnie.  Być może chciałbyś zbadać suszarki z mocowaniami na krześle, a nie wersje na kółkach lub te na stojaku. Chociaż jeżeli ty tylko chcesz zaczynać z jeden widzieć jak dobrze ono pracuje dla ciebie, być może no spieszyć się w ogromnego nakładu i kupuje jeden na stojaku lub kołach.

Do użytku domowego, wypróbuj infrazon fryzjerski na stojaku lub na małych kółkach.  Działają w podobny sposób.  Droższe wersje będą miały więcej ustawień temperatury i będą bardziej wytrzymałe.  Te siedzące będą miały grubsze poduszki siedziska, ewentualnie podłokietniki i lepsze oparcie pleców, ale te są przystosowane do użytku w salonie.

Jaki infrazon fryzjerski jest odpowiedni dla mojego typu włosów?

Nie ma żadnego "typu" i tak długo, jak długo badasz dodatkowe funkcje, powinnaś dogadać się z każdym infrazonem fryzjerskim. Jeżeli jednak Twoje włosy są cienkie, suche, zniszczone lub poddane zabiegom chemicznym, musisz poszukać suszarki z opcją ustawienia niskiej temperatury, ponieważ jeżeli używasz jej tylko z jednym lub dwoma ustawieniami, ryzykujesz dalsze obciążenie włosów.

Jak go używać?

Po pierwsze - te suszarki nie są szybkim rozwiązaniem.  Musisz mieć cierpliwość i czas, by pozwolić mu działać swojej magii.  Jeśli jednak prowadzisz intensywne życie, jest to świetny sposób, aby wziąć pod uwagę niektóre R&R, ponieważ możesz przejrzeć czasopismo, nadrobić zaległości w książce lub pobawić się tabletem, czekając, aż włosy się ułożą.

Infrazony fryzjerskie są podobne do suszarek ręcznych, ponieważ wydmuchują włosy przez komory w kapturze i jest wtyczka z przewodem, więc są one obsługiwane elektronicznie.  Nie mają one jednak tej zalety, że mogą suszyć włosy szczotkami i są wolniejsze niż współczesne narzędzia do włosów.  Niemniej jednak, przyspieszają one suszenie na wałkach.

Przewodnik krok po kroku:

 • Umyj włosy.
 • Wysuszyć ręcznik.
 • Nałożyć spray chroniący przed wysoką temperaturą.
 • Wyciąć włosy.
 • Nawiń włosy na wałki odpowiedniej wielkości (małe na małe loki lub włosy krótkie, średnie na loki średniej wielkości lub włosy średniej długości, duże na włosy duże lub bardzo długie).
 • Przypnij wałki do głowy.
 • Włącz suszarkę i wyreguluj temperaturę i zegar.
 • Usiądź pod kapturem, aż do momentu, gdy włącznik czasowy "wyda sygnał dźwiękowy".
 • Sprawdź, czy jeden z wałków jest gotowy, jeśli włosy są jeszcze wilgotne, ponownie ustaw suszarkę na kolejne 10 minut.
 • Wyłącz ją, gdy skończysz.
 • Rozwijaj każdą sekcję ostrożnie.

Nasze najważniejsze rekomendacje

Jeśli chodzi o zakup suszarki do włosów, którą można profesjonalnie używać w salonach, przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Zazwyczaj suszarka jest uważana za bardziej odpowiednią do użytku profesjonalnego, ponieważ zapewnia znacznie lepsze rezultaty suszenia i wymaga mniejszego wysiłku.

Ale zanim kupisz sobie suszarkę, oto kilka końcowych wskazówek, które pomogą Ci wybrać właściwą:

1. Ciepło jest pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę i zdecydowanie należy trzymać się z dala od każdej suszarki do włosów, która oferuje mniej niż 2500 watów mocy maszyny. Jeśli oferuje ona regulowane ustawienia temperatury, byłoby to o wiele lepsze.

2. Rozmiar suszarki jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ profesjonalna suszarka do włosów w salonie musi być używana do różnych rodzajów fryzur i powinna być na tyle duża, aby dobrze nad nimi pasować.

3. Dźwignia regulacji wysokości jest kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać przy zakupie profesjonalnych suszarek do włosów. Nawet jeśli masz regulowane krzesła, regulacja wysokości jest kluczową cechą.

4. Jeśli potrzebujesz czegoś przenośnego, lepiej wybrać bardziej miękką suszarkę do włosów z maską, która jest nieco bardziej regulowanym modelem suszarki i może być wygodnie przenoszona pomiędzy różnymi miejscami.

5. Należy również wziąć pod uwagę wnętrze suszarki zwłaszcza jeśli trzeba jej używać do procesów, które wymagają użycia środków chemicznych. Przydatna jest powłoka przeciwbarwiająca na powierzchni wewnętrznej.

Czytaj więcej...

Warto przeczytać