Prawdę mówiąc, salony piękności przynosiły zyski nawet w czasie recesji. Pamiętasz rok 2008, kiedy rozpętało się piekło, załamała się giełda, a rząd ratował wielkie firmy? Salony piękności były w porządku. Tak jak dzisiaj. Wyposażenie salonu było potrzebne. Tak jak dzisiaj. Dziś, dzięki szykownemu, nowoczesnemu sprzętowi i zaawansowanym innowacjom w zakresie nieinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych skóry i ciała, salony piękności konkurują na tym samym poziomie co siłownie i sale operacyjne, co jest dość niewiarygodne, prawda? Bardzo prawdziwe, ale trudno w to uwierzyć.

Ale my dygrawerujemy... Zaczęliśmy od powiedzenia ci, że otwarcie salonu to zawsze świetny pomysł.

Roczny przychód z działalności uzdrowiskowej wzrasta w miliardach i jesteśmy pewni, że dzięki odpowiedniemu podejściu, innowacyjnym zaawansowanym zabiegom i wysokiej jakości sprzętowi, wiele z tych pieniędzy może po prostu stać się twoimi.

W ramach tego bloga nie będziemy określać specjalnych cech każdego urządzenia, ale raczej omówimy podstawowe wyposażenie w ogóle i odpowiemy na pytanie: "Jakiego sprzętu potrzebujesz, żeby założyć salon piękności?" Porozmawiamy o sprzęcie z branży kosmetycznej i damy Ci wskazówki, jak dbać o narzędzia i sprzęt w salonie piękności.

Sprzęt sterylizacyjny

Sterylizacja jest naprawdę podstawą każdego dobrego salonu piękności, spa, salonu paznokci, salonu masażu, salonu fryzjerskiego, czy czegokolwiek, naprawdę. Możesz czyścić, szorować i dezynfekować za pomocą wybielaczy i środków chemicznych aż do momentu powrotu krów do domu - ale jeśli szukasz 100% gwarancji bezpieczeństwa dla swoich klientów, autoklaw powinien być zainstalowany gdzieś w Twoim salonie. Istnieje wiele różnych pudełek sterylizatorów i środków chemicznych, które są tworzone specjalnie i wszystkie są prawnie zatwierdzone do dezynfekcji salonu i sterylizacji narzędzi, ale tylko 100% pewności jest niesamowity autoklaw. Korzystanie z autoklawu oznacza całkowite zniszczenie wszystkich drobnoustrojów, grzybów, wirusów, bakterii i zarodników w połączeniu z bardzo wysoką temperaturą, parą wodną i ciśnieniem - wszystko to utrzymuje się przez pewien okres czasu.

Zachęcamy do zbadania tego tematu, a zobaczysz niekończącą się linię artykułów mówiących gościom salonu o unikaniu wszelkich firm kosmetycznych, które nie oferują sterylizacji w autoklawie. Tak więc, bez autoklawu, możesz po prostu zacząć tracić klientów zaraz po otwarciu drzwi. Zainwestuj w bezpieczeństwo, to najważniejsza inwestycja, jaką możesz zrobić.

Istnieją również sterylizatory UV, które są świetnymi urządzeniami bakteriobójczymi i są często używane do dezynfekcji narzędzi i instrumentów. Światło UV skutecznie zabija bakterie, wirusy i inne patogeny.

Kolejnym elementem wyposażenia, o którym zdecydowanie warto wspomnieć jest grzejnik do ręczników. Nowe rozwiązania ułatwiają życie każdemu: można załadować urządzenie i w ciągu 20 minut świeże sterylizowane ręczniki są gotowe do pracy! Te ręczniki są używane wszędzie i do wszystkiego. Podgrzewacze do ręczników są niezbędne w uzdrowiskach, salonach fryzjerskich lub gabinetach masażu, aby działać jak dobrze naoliwiona maszyna.

Ilość pracy włożonej w otwarcie nowego salonu lub spa jest naprawdę zdumiewająca. Jest milion rzeczy, które wymagają twojej uwagi. Należy odpowiednio zbadać lokalizacje, koszty, rozmiar i układ; trzeba zająć się kwestiami kadrowymi, marketingowymi, pozwoleniami, certyfikatami i licencjami. Musisz zdecydować się na milion różnych rzeczy. Ale trzeba odłożyć wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć idealny sprzęt dla Twojej firmy, jak to jest to, co klienci zobaczą i ocenić cię na. Troska, jaką wkładasz w wyposażenie salonu kosmetycznego, meble, maszyny i materiały eksploatacyjne, z reguły przyczyni się do sukcesu Twojego biznesu.  

Przygotowaliśmy krótką listę kontrolną podstawowego wyposażenia, które może być potrzebne przy otwieraniu salonu. Powinieneś znać swoje podstawy, aby móc dokładnie określić, na jakie usługi możesz sobie pozwolić. Ważne jest, aby inteligentnie ocenić wszystkie koszty wyposażenia, pamiętając jednocześnie o rentowności. Na przykład, hydroterapia wymaga większej inwestycji i znacznie dłuższej listy urządzeń niż, powiedzmy, salon masażu. Tak więc, możesz zacząć trochę mniej i rozwijać swój biznes stamtąd. Ponadto, dzięki nowej generacji urządzeń wielofunkcyjnych, będziesz mógł zaoferować swoim klientom wiele różnych zabiegów za niewielką inwestycję; w krótkim czasie będziesz mógł wrócić do idei hydroterapii.

Krzesła

Krzesła są bardzo ważne, więc duża część Państwa środków powinna je pokrywać. Kupując krzesło do tatuażu, krzesło do fryzjerstwa lub krzesło elektryczne do pielęgnacji twarzy, pamiętaj, że ludzie będą spędzali w tych krzesłach długie godziny. Para na twarzy, czyszczenie ultradźwiękami i terapia mikroprądowa mogą trwać nawet do dwóch godzin, farbowanie długich włosów najnowszymi technikami może trwać nawet do pięciu godzin i nie zaczynajmy nawet dodawać numerów na tatuażu - może to trwać miesiące. Tak więc, jeśli to twoje krzesło jest okropne i bolesne do salonu w you są prawdopodobnie nie widząc, że klient nigdy więcej. Oni dadzą swoje pieniądze komuś, kto dba o jego komfort. To samo odnosi się do twojego personelu. Istotne jest dla nich, aby mieć krzesła, które są wygodne, łatwo regulowane i oferują dobre oparcie pleców.

To oczywiste - po prostu nie będziesz miał biznesu bez krzeseł. Zwróć uwagę na komfort, możliwość regulacji i trwałość materiałów. Powinny one działać prawidłowo i być bardzo łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Zawsze wybieraj krzesła dla swoich specyficznych potrzeb. W dzisiejszych czasach mamy tak wiele niesamowitych opcji, które odpowiadają na każdą najmniejszą troskę i potrzebę.

Więc, jeśli robisz zakupy na krzesło fryzjerskie, proszę, kupić wielkie krzesło fryzjerskie, a nie krzesło do tatuażu lub elektryczne krzesło do twarzy, nawet jeśli wyglądają prawie identycznie. Oni nie są.

Stacje Salonowe

Salony są zawsze starannie podzielone na sekcje. Robi się to w celu właściwej organizacji pracy. Rozgraniczenie odbywa się zazwyczaj za pomocą mebli i sprzętu. Prawidłowe rozmieszczenie stanowisk oznacza również, że stacje znajdujące się blisko siebie wzajemnie się uzupełniają. Są to stacje i sprzęt, który powinien być w nich umieszczony:

Stacje mokre: urządzenie do mycia szamponów, półki lub wózek z półkami do przechowywania szamponów i odżywek.
Pojedyncze stanowiska są używane w mniejszych salonach i zazwyczaj są ustawiane pod ścianą. Są to stanowiska do stylizacji, więc powinny zawierać odpowiednie krzesło (do stylizacji włosów, tatuażu lub stylizacji), hydrauliczne krzesło dla personelu, wózek, lustro i meble do stylizacji.

  • Back-to-Back Stations: dwustronne stacje dla dużego salonu. Odpowiednie krzesła (fryzjerskie, do tatuażu lub stylizacji), hydrauliczne krzesła dla personelu, wózek, lustro i dwustronne meble do sekcji stylizacji.
  • Suszarnia: krzesła do suszenia i urządzenia do suszenia
  • Sekcja powitalna: kanapy i krzesła do siedzenia
  • Sekcja Przechowywania Produktów: Przechowywanie mebli
  • Stacje do manicure/pedicure: krzesło do manicure/pedicure, stół do manicure, lampa powiększająca, hydrauliczne krzesło dla personelu, półki lub wózek z półkami do przechowywania produktów.


Meble Spa

Istnieje wiele różnych opcji wyposażenia dla wspaniałego dziennego spa.

Jest tak wiele zabiegów, które można zaoferować. Najbardziej popularny, oczywiście, jest zawsze popularny i bardzo opłacalny masaż. Musisz zdecydować się na rodzaj masażu, który zamierzasz wykonać, aby kupić wszystkie odpowiednie urządzenia i meble. Dostępne są zszywki i podstawowe wyposażenie dodatkowe:

Stół do masażu, hydrauliczne krzesło dla masażystki, wózek
Krzesła do masażu, krzesło hydrauliczne, wózek
Łóżko do woskowania, krzesło hydrauliczne, wózek, sprzęt do usuwania owłosienia IPL / SHR super sprzęt do usuwania owłosienia / maszyna do usuwania owłosienia laserem diodowym lub grzejnik woskowy
Sprzęt i wyposażenie dla różnych technik masażu: różne techniki masażu są trudne do policzenia i większość z nich jest naprawdę popularna. Można kupić kamienie i urządzenie grzewcze do masażu gorącymi kamieniami, prysznic hydrokinetyczny do hydroterapii, podgrzewacze do stóp, wanny do stóp, fantastyczne cyfrowe masażery impulsowe do masażu szyi, produkty do zabiegów parafinowych, zaopatrzenie do masażu gorącymi i zimnymi kamieniami i wiele innych.

Sądzimy, że obejmuje to podstawy dotyczące tego, jakiego sprzętu potrzebujesz do salonu piękności. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie możesz kupić wyposażenie salonu piękności - zadzwoń do nas. Jesteśmy tu od dłuższego czasu i z łatwością możemy udzielić Ci wskazówek dotyczących prowadzenia każdego rodzaju salonu, który zamierzasz otworzyć. Nasi eksperci są w pełni wykwalifikowani i mają wystarczające doświadczenie, aby pomóc Ci w wyposażeniu i umeblowaniu Twojego wymarzonego salonu. Mamy również wszystko, co możemy zaoferować dla tych, którzy myślą o rozpoczęciu działalności w branży kosmetycznej. Jesteśmy w stanie zapewnić idealną obsługę klienta i dostarczyć najwyższej jakości produkty do salonu. Odbierz telefon i zadzwoń do nas już dziś, aby omówić swoje możliwości. Jesteśmy tu, aby pomóc!

Jak utrzymać narzędzia i sprzęt w salonie fryzjerskim

Dużo ciężkiej pracy wkłada się w prawidłową konserwację narzędzi i sprzętu w każdym salonie piękności. Jeśli istnieje taka potrzeba, możesz zapisać się na niektóre z dostępnych kursów lub po prostu obejrzeć kilka samouczków online.

Dobra konserwacja spa polega na regularnym czyszczeniu urządzeń odpowiednimi płynami do mycia i środkami dezynfekcyjnymi. Regularna pielęgnacja sprzętu kosmetycznego jest kluczem do zapewnienia stałej wydajności i trwałości sprzętu, dzięki czemu będzie on służył długie lata i nadal będzie w stanie wystarczająco dobrym do odsprzedaży. Właściwa konserwacja sprzętu oznacza codzienne, cotygodniowe i comiesięczne przeglądy i zadania.

Zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi; zawiera ona wszystkie informacje dotyczące konserwacji. Nauczenie się prawidłowej pielęgnacji sprzętu może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Istnieje duży rynek na używane urządzenia i meble do salonów piękności, więc jeśli odpowiednio zadbane, może przynieść z powrotem dużą część swojej początkowej inwestycji, jeśli zdecydujesz się na sprzedaż czegoś później. Poza regularną konserwacją, nie zaszkodzi również przeprowadzać regularne przeglądy sprzętu i mebli w celu wychwycenia drobnych problemów zanim staną się one duże. Zasadniczo, ponieważ wiesz jak powinien działać sprzęt, jeśli jego wydajność zmienia się nawet w najmniejszym stopniu, lepiej od razu zająć się tym problemem.

Warto przeczytać