Efektywne domowe biuro opiera się na mądrym planowaniu i przechowywaniu. Celowe zmiany w projekcie mogą pomóc zasygnalizować, że jesteś w dedykowanej przestrzeni do pracy, a nie tylko w kolejnym pokoju w domu. Przenieś swoje biuro na wyższy poziom dzięki przemyślanym uaktualnieniom, które zmaksymalizują styl i funkcjonalność, a jednocześnie skupią Cię na pracy. Te proste dodatki łatwo przekształcić w wystrój domu, jeśli musisz zmienić przeznaczenie swojego biura dla gości lub Twój status pracy w domu jest tymczasowy.

Zmniejsz stres dzięki roślinom

Wystarczy jedna mała roślina przy biurku, aby złagodzić stres, a nawet zachęcić Cię do utrzymania powierzchni wolnej od bałaganu. Jeśli to nie jest wystarczający powód, aby zrobić miejsce dla botanicznego kumpla lub trzech, badania sugerują również, że rośliny zwiększają produktywność w biurze. Udekoruj swoje domowe biuro roślinami domowymi, aby uzyskać świeżą teksturę i kolor. Nawet jeśli nie masz zielonego kciuka, dzisiejsze sztuczne rośliny zapewniają przekonujący wygląd twoich ulubionych odmian bez konieczności utrzymania.

Image zoom Uaktualnij swoją powierzchnię roboczą Jedną z zalet pracy w domu jest to, że możesz wybrać wygląd i styl swojej powierzchni roboczej. Pożegnaj się z pierścieniami po kawie i plamami z atramentu, zamieniając biurko na laminat Black Bardiglio Formica Laminate z kolekcji Living Impressions. Ten łatwy w czyszczeniu materiał tworzy trwałą powierzchnię roboczą o luksusowym wyglądzie kamienia - bez wysokiej ceny i konieczności konserwacji. Dodatkowo, możesz dostosować materiał do swoich mebli i przestrzeni. SPONSOROWANY PRZEZ FORMICA CORPORATION

Postaw na nośną podłogę

Być może zastanawiałeś się nad zestawami przekształcającymi biurko z pozycji siedzącej w stojącą. A może nawet posiadasz w pełni regulowane biurko do pracy siedzącej i stojącej. Ale co z powierzchnią pod Twoimi nogami? Przeciwzmęczeniowe maty podłogowe mogą zmniejszyć dyskomfort i zapewnić wsparcie podczas stania przy biurku. Dostępne są różne rozmiary i materiały, więc możesz znaleźć najlepszy wybór dla swojego domowego biura. Dywanik z pluszową podkładką może również zapewnić amortyzację pod stopami. Aby uzyskać bardziej znaczące uaktualnienie, rozważ zainstalowanie podłogi korkowej, antybakteryjnej powierzchni z amortyzującym wsparciem, która jest idealna dla biurka stojącego.

Podziel pokój, aby zachęcić do skupienia uwagi

Ścianki działowe to prosty sposób na oddzielenie miejsca pracy od większego pomieszczenia, ukrycie bałaganu i zapewnienie mniej rozpraszającego tła dla wirtualnych spotkań, a wszystko to bez wprowadzania trwałych lub strukturalnych zmian. Częściowo dzięki dzisiejszemu boomowi na pracę w domu, ścianki działowe są bardziej popularne niż kiedykolwiek, a istnieje wiele opcji uzyskania odpowiedniego wyglądu, rozmiaru lub dodatkowych funkcji. Rozważ składany styl, który można łatwo spakować i przechowywać, jeśli domowe biuro zamienia się w przestrzeń życiową po zakończeniu dnia pracy. Dla bardziej trwałego rozwiązania, wolnostojące półki na książki lub przechowywanie sześcianu może podzielić pokój, zapewniając jednocześnie dużo miejsca na materiały biurowe.

Powieś przyciągającą wzrok sztukę dla inspiracji

Dodawanie sztuki do domowego biura ma zarówno osobiste, jak i zawodowe korzyści. Kilka przemyślanie wybranych elementów może spowodować szybką aktualizację biura, która pomoże Ci poczuć się bardziej zmotywowanym i produktywnym. Dodanie interesujących wizualnie obrazów lub przedmiotów dekoracyjnych w pobliżu komputera i wokół biurka może również zapewnić miejsce dla zmęczonych oczu, zwalczając napięcie i zmęczenie, które pochodzi z wpatrywania się w ekran przez dłuższy czas.

Popraw oświetlenie za pomocą żarówek zmieniających kolor

Jeśli Twoje miejsce pracy nie było pierwotnie przeznaczone na biuro, może Ci brakować odpowiedniego oświetlenia. Idealnie, Twoje domowe biuro powinno mieć naturalne światło, jak również oświetlenie zadaniowe, które zapewnia skoncentrowane oświetlenie konkretnego obszaru, oraz oświetlenie otoczenia. Wybierając oświetlenie biurowe, rozważ regulowaną lampę biurkową z wieloma temperaturami barwowymi. Badania pokazują, że cieplejsze światło (bardziej żółte) zwiększa kreatywność, podczas gdy chłodniejsze (odcienie niebieskiego) zwiększa koncentrację. Istnieją nawet dowody na to, że oświetlenie może odgrywać rolę w podejmowaniu decyzji. A jeśli Twoje domowe biuro nie jest na stałe, nie martw się! Wiele z tych opraw oświetleniowych jest bezprzewodowych i ładowanych, więc możesz je zabrać ze sobą, gdziekolwiek zechcesz pracować.

Wykorzystaj przestrzeń na ścianie do planowania

Chociaż wiele rzeczy można zrobić na komputerze, nie jest to jedyne miejsce, w którym tworzymy plany, przechowujemy pliki i znajdujemy inspirację. Czasami wystarczy tylko podejście praktyczne. Połącz blachę i ramkę na zdjęcia, aby stworzyć niedrogą, wiszącą tablicę magnetyczną, idealną do aktualizowania list rzeczy do zrobienia, trzymania szczegółów projektu pod ręką i wyświetlania inspirujących obrazów.

Warto przeczytać