Dobrze zaprojektowany salon fryzjerski prezentuje stylowy wizerunek, który pasuje do jego usług i klientów. Niezależnie od tego, jaki jest kwadratowy obraz wnętrza Twojego salonu, możesz dopasować jego układ, kolorystykę, wyposażenie i plan piętra, aby nadać mu charakterystyczny wygląd, który spodoba się Twoim klientom i zaprezentuje talenty Twoich stylistów. Aby każda część twojej przestrzeni pracowała najciężej, aby przyniosła jak najlepsze rezultaty, dokonaj mądrych wyborów dotyczących każdego aspektu twojego wystroju.

Skonsultować się z ekspertem

Doświadczony projektant wnętrz z doświadczeniem w pracy z obiektami salonu może znaleźć sposoby na wyciszenie wartości z każdego cala kwadratowego małej przestrzeni salonu. Jeśli to nie ty, rozważ inwestowanie w usługi profesjonalisty, aby skonfigurować swój obiekt z jego najlepszą stopą naprzód. Twój projektant może pokazać, jak zminimalizować bałagan i uniknąć wąskich gardeł w ruchu pieszym, jak również wystrój, który przychodzi z niepożądanymi efektami ubocznymi, takimi jak rośliny doniczkowe, które przyciągają owady. Możesz być kuszony, aby zaoszczędzić pieniądze, które wydałbyś na projektanta do innych celów, ale wydasz więcej, jeśli zrobisz to samemu i będziesz musiał przerobić swój projekt, aby działał efektywnie.

Korzystaj z kolorów korzystnie

Ciemne kolory mogą pomóc w stworzeniu stylowego wyglądu, ale także zaciskają małą przestrzeń do wewnątrz. Czyste, chrupiące biele i odcienie bieli pomagają stworzyć iluzję bardziej przestronnego wnętrza, zwłaszcza gdy rozszerzysz tę powściągliwą paletę kolorów od podłogi do sufitu. Zachowaj akcenty kolorystyczne dla tapicerki, misek z szamponem lub dzieł sztuki, które dodają stylu, nie powodując, że pomieszczenie się kurczy. Jeśli to możliwe, upewnij się, że w Twojej przestrzeni jest dużo naturalnego światła, jeśli to możliwe. W przeciwnym razie należy stosować żarówki LED w ciekawych oprawach oświetleniowych. Wraz z pomocą w obniżeniu rachunku za energię elektryczną, generują one znacznie mniej ciepła niż inne rodzaje oświetlenia.

Podwójna funkcjonalność

Aby ograniczyć ilość miejsca, które poświęcasz na meble, wybierz przedmioty służące więcej niż jednemu celowi. Dodaj półki na produkty, które zapewniają również podział między recepcją a przestrzenią dla stylistów. Wybieraj schowki z przesuwanymi drzwiami, które ograniczają wkraczanie mebli do miejsca pracy i stosują tę samą koncepcję do ścianek działowych. Chociaż lustra mogą pomóc stworzyć iluzję rozciągającą się w przestrzeni, unikaj umieszczania, które zakłóca prywatność klientów znajdujących się w obszarze stylizacji.

Inne względy

Sposób, w jaki uzyskasz swoją przestrzeń, może ograniczyć zakres, w jakim możesz zmienić wnętrze do swoich potrzeb. Jeśli posiadasz budynek, w którym otwierasz salon, jesteś ograniczony wyłącznie swoim budżetem i wyobraźnią. Jeśli wynajmujesz lub wynajmujesz obiekt, sprawdź, co możesz zmienić i w jakim stanie jesteś oczekiwany, że opuścisz lokal, jeśli przeprowadzisz się w nowe miejsce. Aby uniknąć potencjalnie kosztownych ulepszeń i rozbudowy, poszukaj miejsca, które jest już skonfigurowane do użytku w salonie, z wystarczającą ilością instalacji wodociągowych i gniazdek elektrycznych, aby pomieścić stacje szamponów, suszarki i inne urządzenia.

Warto przeczytać