Zmiana aranżacji pomieszczeń to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie świątecznego otoczenia w domu lub mieszkaniu. Nie musisz robić całkowitego remontu. Nawet klasyczne wnętrza można odmienić za pomocą drobnych zmian i akcentów w stylu glamour. Od lat projektuję wnętrza na terenie całego Śląska i nie tylko. Klienci wielokrotnie prosili mnie o radę w stworzeniu idealnej aranżacji świątecznej w Katowicach, Gliwicach i Zabrzu. Dowiedz się, jak udekorować Święta Bożego Narodzenia w nowoczesnym klimacie glamour i klasyki!

Magiczne Święta z klasą

Świąteczna aranżacja wnętrz powinna być efektowna i utrzymana w klasycznym stylu. Nie powinna być jednak zbyt krzykliwa. Stonowana i harmonijna kolorystyka lub taka, która opiera się na prostych kontrastach, nie musi jednak oznaczać nudy. Warto spróbować nowych faktur, np. połączyć metalowe i szklane dodatki z miękkimi tekstyliami. Można też zrobić stroiki z choinkowych gałązek na biało i obsypać je brokatem. Nowoczesne wnętrza glamour potrzebują dekoracji świątecznych, które są eleganckie, proste, a jednocześnie tworzą przytulną atmosferę i poczucie przytulności.

Dlaczego nowoczesna klasyka sprawdza się w każdej sytuacji?

Wnętrza, które są dobrze zaprojektowane i urządzone w nowoczesnym, klasycznym stylu, nawet jeśli mają cechy glamour, mogą być bardzo uniwersalne. Można łatwo zmienić wygląd wnętrz niezależnie od pory roku czy okazji, dokonując drobnych zmian i dodając sezonowe przedmioty. Są eleganckie i dają poczucie luksusu i dobrego smaku. Wciąż są ciepłe i przytulne. Nowoczesna, pięknie udekorowana choinka z monochromatycznymi, błyszczącymi ozdobami i białymi stroikami. Te elementy pomogą Ci uchwycić świąteczną atmosferę.

Odśwież swój salon za pomocą nowych kolorów!

W przypadku wnętrz glamour i klasycznych, w świątecznej kolorystyce dominuje biel, fiolet, pastelowy róż i czerń. Potrzebne będą również błyszczące dodatki, takie jak złoto lub srebro, gładkie lub brokatowe. Przemalowanie ścian na któryś z tradycyjnych zimowych kolorów to najlepszy, choć nie najłatwiejszy, sposób na stworzenie świątecznego nastroju w mieszkaniu.

Jak wprowadzić do swoich wnętrz świąteczne kolory bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu? Możesz liczyć na:

  • Meble tapicerowane w ciepłych kolorach z przyjemną w dotyku tapicerką
  • Miękkie, grube tekstylia: Dywany, zasłony i poduszki dekoracyjne, koce, pledy i narzuty w stonowanych, głębokich kolorach, takich jak brudny róż, ciemny fiolet czy butelkowa zieleń.
  • Błyszczące dodatki: donice, wazony, świeczniki i ozdoby w kolorze złota i srebra.

Choinka i dodatki w stylu glamour

Jaki jest najlepszy sposób na stworzenie świątecznej atmosfery w nowoczesnych, klasycznych wnętrzach? Świąteczną atmosferę można stworzyć wybierając stylowe akcesoria świąteczne i dekorując choinkę. Trzeba uważać, by nie przesadzić i nie użyć zbyt wiele kiczu. Błyszczące ozdoby to świetny wybór dla tego stylu. Elegancja i moda to najlepsze wybory. Świąteczna aranżacja wnętrz nie może obyć się bez glamour i klasycznego stylu.

  • Choinka - sztuczna lub żywa, ozdobiona monochromatycznymi lampkami, błyszczącymi ozdobami i soplami (takimi szklanymi, złotymi, z brokatem), miękkimi aksamitnymi lub jedwabnymi ozdobami. Pióra, wstążki.
  • Stroiki świąteczne mogą mieć formę wieńca, który zawiesisz na drzwiach lub dekoracji stołu, na którym postawisz świecę.
  • Kwiaty możesz umieścić w srebrnych i złotych wazonach
  • Dekoracje świąteczne, takie jak łańcuchy, bombki, można zawiesić np. nad blatem kuchennym lub stołem w jadalni.
  • Ważne jest oświetlenie: świece, lampki choinkowe i dyskretne punkty świetlne to dobre opcje, aby stworzyć przytulne otoczenie.

Ciesz się świętami w dobrym stylu

Tęsknisz za świątecznym blaskiem? Skontaktuj się, aby porozmawiać ze mną! Moją pasją i pracą od dłuższego czasu jest projektowanie wnętrz. Szczegóły dotyczące mojej oferty znajdziesz w zakładce " cennik". Urządzanie klasycznych wnętrz w nowoczesny, elegancki sposób, który będzie jednocześnie z klasą i wygodą, bywa trudne. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Warto przeczytać