Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To w niej wstajemy rano i kładziemy się spać wieczorem po wyczerpującym dniu. To, jak jest urządzona i jaki ma ogólny charakter, ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się każdego dnia. Dobrze zaaranżowana sypialnia sprzyja temu, że każdego ranka możemy wstać w świetnym nastroju i pełni energii do działania. Wieczorem zaś zapewni nam spokojną, przytulną atmosferę, pozwalającą się zrelaksować. Aby jednak osiągnąć takie efekty, konieczne jest dobre wykorzystanie aranżacji tego pomieszczenia. Jedną z ważniejszych kwestii jest tu oczywiście dobór odpowiednich kolorów ścian. Żywe kolory

Trudno tutaj znaleźć uniwersalną odpowiedź i określić, który kolor jest najlepszy - wszystko zależy od warunków panujących w danym pomieszczeniu. Jeśli na przykład mamy nieco mniejszą sypialnię, to najlepszym rozwiązaniem będą jasne kolory. Tworzą one w sypialni bardzo miłą, przytulną atmosferę, a przede wszystkim optycznie powiększają całe pomieszczenie. Ciemne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się dużo mniejsze niż w rzeczywistości, co w przypadku niewielkiej sypialni jest bardzo niepożądanym efektem. Efekt wizualnego powiększenia można dodatkowo wzmocnić, jeśli zdecydujemy się na farby z połyskiem.

Sypialnia w bieliKolory w sypialni nie powinny być zbyt żywe i krzykliwe, lepiej wybrać chłodniejsze i bardziej stonowane barwy. Jest to pomieszczenie przeznaczone przede wszystkim do wypoczynku, dlatego powinna panować w nim spokojna i cicha atmosfera. Tradycyjnym rozwiązaniem jest tu biel lub beż. Zieleń uważana jest za kolor bardzo uspokajający. Dobrym pomysłem będzie również żółć, ale w bardziej stonowanym odcieniu. Często można tu spotkać czerwień - nawet jeśli nie wszystkie ściany są pomalowane na ten kolor, to przynajmniej jakieś czerwone elementy są wykorzystane. Z jednej strony czerwień uważana jest za kolor "żywy", ale z drugiej wprowadza do tego pomieszczenia dużo zmysłowości. W końcu wszystko zależy od naszego gustu. Warto więc zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rozwiązaniami i wybrać coś, co najbardziej nam odpowiada.

Warto przeczytać