Nowoczesność czy minimalizm i funkcjonalność najczęściej opiera się o różne odcienie bieli. W ten sposób mamy prostotę i styl. Prezentujemy Wam projekty wnętrz, które będą idealnym dowodem na to, że biały kolor nie musi być nudny, a dzięki ciekawym aranżacją nabierać będzie oryginalnego wyrazu.

Warto zobaczyć jak w białym wnętrzu zaprezentuje się mocny gres czy na ścianach również cegły. Oto projekty wnętrz, które będą właśnie przygotowane tak, że mamy zaaranżowanie funkcjonalnej oraz nowoczesnej przestrzeni życiowej dla młodej pary. Stawiamy na cegły , do tego wygodna kanapa, stół przy którym będzie można spożywać rodzinny obiad.

Projektantki z naszej pracowni wykonywali już małe i wąskie pomieszczenia, które byli w stanie odmienić w niesamowitym stopniu tworząc tam jasną i wyjątkowo komfortową przestrzeń. Projekt wnętrz będzie obejmować salon z kuchnią otwartą i do tego oczywiście funkcjonalna kuchnia czy dwa dodatkowe pokoje. Kolor dominujący to biel. Ciekawe będzie połączenie z drewnem.

Białe wnętrze: cegła na ścianie

W białym wnętrzu na pewno dobrze będą sprawdzać się między innymi cegły na ścianie. To właśnie cegła będzie grać tam pierwsze skrzypce w aranżacji dużego korytarza. Idealnie wpisuje się w całości aranżacji. Najważniejszy punkt to połączenie pokoju dziennego z kuchnią. Dzięki otwarciu pomieszczenia na strefę kuchenną, całe wnętrze będzie zyskiwać na przestronności.

Przytulne wnętrze

Biały salon z kuchnią

W małej białej kuchni otwartej na salon mamy strefę do przygotowywania posiłków, strefę gotowania a także miejsce do przechowywania oraz stół z czterema krzesłami. Zdecydowano się między innymi na gładkie, białe fronty kuchennej zabudowy, które nie przytłaczają wnętrza oraz oddają pierwszeństwo aranżacji salonu. Rolę wyznacznika obu stref będzie pełnić półka, która ma dynamiczny kształt i będzie dodawać wnętrzu wyjątkowej formy. Na plan pierwszej aranżacji salonu z kuchnią wysuwa się duża jasna sofa z oparciem.

Projekt wnętrz: pomysłowe rozwiązania

Projekty wnętrz, które były nieustawne i małe miały się zmienić w taką formę, gdzie wszystko będzie prezentować się perfekcyjnie. Przedłużenie ściany przy której zaprojektowano funkcjonalną kuchnię, umożliwiało przygotowanie dodatkowego pomieszczenia gospodarczego, które będzie właśnie pasować do przestrzeni korytarza.

Oczywiście w projektach zwracać trzeba uwagę między innymi na jasną łazienkę, gdzie ciekawym elementem będzie gres. Tego typu rozwiązanie sprawi, że niezwykle delikatne wnętrza będą się zmieniać i mogą mieć rzeczywiście oryginalny charakter. Aby nadać przestrzeni wyjątkowej przestronności można stawiać na kompletną zabudowę przestrzeni.

Warto przeczytać