Zawsze marzyliśmy o tym, by spędzić lato pod toskańskim słońcem, ale niestety ta fantazja nie stała się jeszcze rzeczywistością. Więc zamiast pielęgnować nasze frustracje na kadzi z Aperolem Spritzem (nie, że nie ma w tym nic złego), zdecydowaliśmy się być proaktywni i zamienić nasz pobyt w fikcyjne włoskie wakacje.

Po pomoc, zwróciliśmy się do idealnego źródła. Kiedy nie ma jej w domu w Atlancie, wnętrza i rozrywkowa stylistka Annette Joseph żyje naszym wymarzonym życiem w północnej Toskanii w średniowiecznej twierdzy, którą wraz z mężem odnawiają. Józef przemienił jej włoski dom, La Fortezza, w kreatywne rekolekcje, gdzie prowadzi wizyty u artystów i warsztaty lifestylowe na temat wszystkiego, od domowych stylizacji po zakupy antyków na lokalnych targach i pchlich targach.

Oto najlepsze sztuczki Josepha, które pomogą Ci wprowadzić włoski styl do Twojego domu tego lata.

1.IDŹ PO KOLOROWY GUST
"Poduszki zawsze są łatwym sposobem na przeniesienie letnich kolorów do wewnątrz lub na zewnątrz", mówi Joseph. "Wybieraj kolory, które przywołują słońce. Uwielbiam podawać kolację na tarasie na poduszkowym bankiecie z mixem i dopasowanymi poduszkami." Ona również ustawia swój letni stół z plastikowymi naczyniami w jasnych barwach mix-and-match. "To jest jak piknik, zabawa i kaprys."

2. PASKI RIWIERY WŁOSKIEJ
"Parasole w paski zawsze przypominają mi te kluby plażowe na włoskiej Riwierze", mówi Joseph. Przynosi też uczucie w domu, zastępując cięższe dywany bawełnianymi prążkami w graficzne paski.


3. POWIESIĆ ŚWIATŁA SZNURKOWE - WSZĘDZIE!
Czy to w ogrodzie, na tarasie, czy nawet w domu, światła sznurkowe są "łatwym sposobem na dodanie włoskiego smaku", mówi Joseph.

4. STWORZYĆ KLIMAT AL FRESCO
"Ludzie myślą, że al fresco oznacza jedzenie na zewnątrz, ale we Włoszech naprawdę chodzi o jedzenie w cieniu", mówi Joseph. Aby wyczarować odpowiednią atmosferę, zaleca ustawienie pergoli (lub postawienie stołu w cieniu drzewa). Latarnie lub lampy huraganowe na letnim stole pomagają stworzyć romantyczną poświatę, która sprawia, że czuje się jak we Włoszech. "Lubię też szklane słoiki wypełnione piaskiem i świecą filarową, jak w Pietrasancie" - mówi.

5. PODAWAĆ KOKTAJLE PORCJOWANE
Jako autor Cocktail Italiano, The Definitive Guide to Aperitivo, Drinks Nibbles i Tales of the Italian Riviera, Joseph naprawdę zna swoje włoskie koktajle. Lubi mieszać miłe dla tłumu partie swoich ulubionych włoskich koktajli - w tym The Campari Spritz (2 uncje Campari, 1 uncja). San Pellegrino Blood Orange soda, i 1 uncja. Prosecco podane na lodzie i ozdobione pomarańczowym klinem) i The Paper Plane (po 1 ½ uncji Amaro, Aperol, Bourbon i odcedzony sok z cytryny wstrząsnięty lodem i podany w szklance coupe z liściem mięty).

6. ZAŁOŻYĆ KINO PLENEROWE
Włosi uwielbiają kino na świeżym powietrzu w gorące letnie noce - czy to pod Villa Borghese w Rzymie, czy na dachu mediolańskiej galerii handlowej Galleria Vittorio Emanuele.

7. ŚWIĘTOWAĆ BUJNE ŻYCIE
Włoski styl letni przeplata się ze słynnymi ogrodami w kraju, mówi Joseph. Letnie kwiaty, takie jak róże, są kluczem do jej aranżacji kwiatowych, które utrzymuje bardzo naturalnie i parami z jasnymi obrusami w kolorach jak różowy i żółty. Inny sposób na sprowadzenie Włoch na zewnątrz (lub wewnątrz): drzewa oliwne posadzone w terakotowych doniczkach.

Zobacz także: 4 pomysły na patio

Warto przeczytać