Pobyt zorganizowany w studiu salonu jest bardzo ważny.

Nie tylko pomoże to zwiększyć produktywność i wydajność, ale także pozwoli utrzymać ładny wygląd przestrzeni przy niskich kosztach utrzymania. W Cosmo Salon Studios, zapewniamy szafki, zbiornik na wodę, krzesła do stylizacji i wiele więcej, ale ty wybierasz, jak zorganizować i udekorować swoją przestrzeń. Od tapet po półki - masz swobodę tworzenia własnej przestrzeni. Aby zainspirować Cię, stworzyliśmy ten post z pomocnymi wskazówkami dotyczącymi organizacji salonu. Oto kilka sposobów, aby zorganizować swój salon fryzjerski.

Etykieta lub kod kolorystyczny produktów

Fryzjerzy są znani z dużej różnorodności produktów. Uporządkowanie tych produktów jest kluczem do zapobiegania bałaganowi. To, co często pomaga utrzymać porządek produktów, to ich etykietowanie. Czy organizujesz swoje produkty według ich przeznaczenia, koloru, lub jak często ich używasz, oznacz szufladę lub półkę tak, abyś nie musiał kopać przez produkty za każdym razem, gdy musisz ich używać. Ta metoda pomoże utrzymać salon studio w czystości, aby uniknąć konieczności ciągłego czyszczenia.

Wykorzystaj półki dla przestrzeni w górę

W Cosmo Salon Studios, oferujemy trzy opcje wielkości pokoju: Standard Suite (125 stóp kwadratowych), Large Suite (165 stóp kwadratowych) i Double Suite (250 stóp kwadratowych). Nawet jeśli wybierzesz największy pokój, sztuczki organizacyjne zawsze pomagają utrzymać ładnie wyglądającą przestrzeń. Wykorzystanie ściany w górę to świetny sposób na wykorzystanie przestrzeni. Powiesić półki, w odległości od ramion, i wyświetlić najczęściej używane produkty na górze. Nie tylko będzie to wyglądać słodko, ale także trzyma Twoje produkty z dala od stołu i z dala od bałaganu.

Zmniejszenie przestrzeni na przewody

Za pomocą różnych narzędzi do stylizacji, takich jak suszarki do włosów, prostownice i lokówki, stacja fryzjerska często może być zapchana sznurkami. Zainwestowanie w organizer do przechowywania każdego z narzędzi pomoże oświetlić ten bałagan. Od wiszących caddies narzędzi, poprzez blat stołu, aż po komody z wbudowanym schowkiem, istnieje tak wiele opcji dla organizatorów linek. Inny sposób zmniejszać ten kordu bałagan bez kupować narzędzia caddy jest wieszać twój narzędzia w szafie lub gabinecie. Przykleić haki do tylnej części drzwi i zasłonić z nich narzędzia. Zamknij drzwi, kiedy ich nie potrzebujesz!

Przechowywać środki czyszczące

Kluczem do utrzymania zorganizowanego i uporządkowanego salonu jest zawsze szybki i łatwy dostęp do środków czystości. Zawsze przechowuj w szafie miotłę, chusteczki Clorox, ręcznik papierowy i mokry strumień Swiffera. Po umówieniu się na wizytę u każdego klienta należy zamiatać nadmiar włosów i wytrzeć krzesła. Pod koniec każdego dnia, użyj mokrego strumienia Swiffera, aby oczyścić podłogę i wytrzeć wszystkie blaty na świeży początek każdego ranka.

Jak zorganizować studio salonu? Powiedz nam w poniższych uwagach!

Warto przeczytać