Jeśli chodzi o wybór elementów wystroju pokoju i mebli - nawet w domu! - skalowanie jest jednym z najważniejszych aspektów. Zrozumienie estetyki wystroju salonu fryzjerskiego i salonu piękności oraz zabawa szerokością, wysokością i wagą jest kluczem do tego, aby klient czuł się dobrze od momentu, w którym przejdzie przez Twoje drzwi. Każdy drobiazg musi być traktowany jako część niezapomnianej obsługi klienta.

Mając to na uwadze, zaokrągliliśmy 7 trików w zakresie dekoracji włosów i salonu piękności, aby Twój obszar recepcji był bardziej przestronny, dzięki czemu Twoi klienci natychmiast poczują się swobodnie!
W przeszłości zwracaliśmy uwagę na to, jak ważne są projekty salonów sprzedaży detalicznej i wymienione pomysły, abyś mógł poczuć się zainspirowany. Ale czasami nie chodzi tylko o to, jak wygląda sprzedaż detaliczna czy gabinety zabiegowe. Czasami chodzi o wielkość przestrzeni! Praca z niewielką ilością miejsca może być ciężka, ponieważ często wydaje się być zatłoczona i przepełniona. Wystrój wnętrza Twojego salonu powinien uwzględniać rodzaj pomieszczenia, które posiadasz.

Czy w recepcji salonu znajduje się długi mur?

Jeśli tak, to mamy dwie sugestie: wybierz właściwą sztukę i starannie wybierz kolor farby ściennej.

Wybór efektownego dzieła sztuki ponad pełną ścianą

Jeśli chodzi o długie ściany, wspólnym dylematem jest to, czy należy umieścić dużo, czy prawie żadnych dzieł sztuki, aby to zadziałało. Jeśli wybierasz się na dzieło sztuki, to głównym wyjściem jest to, jaki typ: oprawione zdjęcia, obrazy, a nawet plakaty. Przykrycie ściany tymi elementami może wydawać się dobrym pomysłem, ale nie zawsze jest to najlepszy pomysł. W niektórych przypadkach (i biorąc pod uwagę styl recepcji) pojedynczy element oświadczenia jest tym, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Ponadto, wybór prostych, ukształtowanych wzorów pomoże Ci stworzyć wyrafinowany wygląd, który sprawia wrażenie pełnowymiarowego, ale nie przytłaczająco naładowanego. Tak, nawet na małej przestrzeni.

Kolor farby ściennej: Im jaśniejsza tym lepiej

Ten drugi trik wystroju salonu jest dość prosty: im lżejszy, tym lepiej. Wybór jaśniejszego koloru ściany pomaga, aby pomieszczenie było bardziej przestronne niż jest w rzeczywistości.

Wykorzystanie roślin do uzyskania wyrafinowanego wyglądu

Spraw, by twoi klienci spojrzeli w górę. Mam tu na myśli raczej przestrzeń pionową niż próbę uzyskania znaczącego wpływu nadużywania tego obszaru. Można to zrobić z roślinami, wnosząc słodki, żywy akcent do wystroju wnętrza. Dodatkowo, wysokie rośliny - na przykład figi z liśćmi skrzypcowymi - nadają wyrafinowany wygląd recepcji bez zakłócania przepływu przestrzeni.

Równoważenie estetyki pomieszczenia z ponad skalowanymi i miniaturowymi lampami

Większość ludzi ma naturalną tendencję do prób obkurczania wszystkiego, aby zapomnieć o niskim suficie. Niestety, ta taktyka może sprawić, że ostateczny wygląd będzie jeszcze mocniejszy. Zamiast tego, spróbuj użyć świateł i lamp. Zrównoważyć rzeczy z niektórymi bardzo wysokimi przedmiotami i innymi, również w pobliżu opcji na poziomie podłogi (na przykład oświetlenie globusowe na podłodze).

Włosy i uroda Salon sztuczki dekoracyjne dla wąskich obszarów recepcyjnych

Światło naturalne może dodać uczucie przestronności
Często pomijane, obfitość światła (szczególnie naturalnego) doda poczucia przestronności w odbiorze. Jeśli nie otrzymujesz zbyt wiele światła słonecznego, rozważ dodanie kilku lamp światła naturalnego. Można je łatwo znaleźć na eBayu.

Oto kilka pomysłów:

  • Meble nie muszą być tak małe, jak powierzchnia recepcji.
  • Zamiast rozbijać przestrzeń recepcji na wiele mini-stref, dlaczego nie zmieścić się w jednej pełnowymiarowej kanapie? To, że Twoja przestrzeń jest mała, nie oznacza, że meble muszą być. Wystarczy upewnić się, że nie zajmie to całego pomieszczenia lub nie zalejdzie do innych pomieszczeń. Długa sofa w wąskiej recepcji może ułatwić klientom przechodzącym obok siebie dotarcie do biurka lub usiąść i czekać na leczenie lub usługę.


Wybierz odpowiedni mebel towarzyszący

Weźmy jako przykład stolik kawowy. Jeśli Twoja recepcja wypełniona jest imponującą przestrzenią do siedzenia, możesz poszukać stołów do kawy, które są wizualnie bardziej subtelne lub w nieoczekiwanym kształcie (okrągłe, trójkątne, owalne). Idealnie byłoby, gdybyś potrzebował stolika do kawy, który byłby o cal niższy niż siedzenia Twoich kanap i krzeseł. Wszelkie towarzyszące meble, które zdecydujesz się dodać do swoich włosów i wystroju salonu piękności, powinny być dobrze przemyślane i wybrane zgodnie z większymi elementami.

Oczywiście, w zależności od budżetu, czasu i faktycznej przestrzeni, możesz nie być w stanie uzyskać te wszystkie zaznaczone off. Ale jeśli czujesz, że Twój obszar recepcji jest trochę za ciasny, może spróbuj jednej z tych opcji. Oh, a jeśli również szukasz pomysłów na wyświetlanie okien, możesz na nie spojrzeć.

Warto przeczytać