Połączenie luksusu z dodatkowo swobodną atmosferą domu na plaży to wydaje się, że właśnie styl Hampton będzie dla Ciebie interesującą propozycją i może przypaść Wam do gustu.

W jaki sposób barwy będą wpływać na ludzką psychikę i jaki kolor będzie dobrze na nas wpływał? Takie pytanie warto sobie postawić i na pewno szukać takich rozwiązań, które dobrze sprawdzą się w praktyce.

Kolor czerwony - znaczenie koloru

Czerwień to taki kolor, który będzie zachęcał nas do pozytywnego myślenia. Jest to taka barwa, która będzie uznawana za kolor, który oznacza życie i często kojarzona będzie z motywacją. Nadaje wewnątrz ciepły przytulny klimat, jednak w czystej postaci jest stosowany rzadko. Ze względu na dużą intensywność tej barwy. Jeśli chodzi o silne oddziałuje ona dla ludzi i jeśli zbyt długo będziemy przebywać we wnętrzach w takim kolorze może pojawić się poważne pobudzenie a dalej również zmęczenie oraz wyczerpanie. W trakcie, gdy będziemy przebywać w pomalowanym wnętrzu na czerwono zmieniać się będą reakcje fizjologiczne organizmu. Między innymi częściej będziemy mrugać powiekami, rośnie ciśnienie krwi.

Czerwony to kolor miłości, dlatego wiązany będzie z życiem seksualnym człowieka. Do sypialni mogą pasować odcienie różowego, wzmagają bowiem to uczucie. Warto unikać w tym pomieszczeniu intensywnej tonacji, ponieważ może ona powodować również utrudnione zasypianie. Szczególnie osoby z natury pobudliwe oraz nerwowe często mają taki problem. Dlatego dobrze działa tylko na śpiochów i flegmatyków.

Kolory wnętrz

Kolor żółty - symbolika koloru

Żółty to barwa, która jest łączona między innymi z radością oraz optymizmem. To kolor słońca, a to sprawia, że w jego otoczeniu ludzie będą czuć się znakomicie. Pobudzone będą między innymi zdolności organizacyjne, poprawia się pewność siebie. Można liczyć na to, że nasze wnętrze będzie rzeczywiście przyjemne, będziemy się tam rzeczywiście dobrze czuli. Sprawia, że czujemy się w tych wnętrzach swobodnie. Doskonale będzie się łączyć również z innymi kolorami np. pomarańczowym.

Kolor niebieski - mowa koloru

Niebieski uznawany będzie za chłodny oraz uspokajający, łagodzi napięcia w sytuacjach stresowych. To barwa dla ludzi, którzy chcą się duchowo rozwijać i pomaga również budować większą intuicję oraz kreatywność. Wpływać może na ludzkie mechanizmy fizjologiczne. W otoczeniu niebieskim obniża się ciśnienie krwi. Kolor taki uśmierza ból, ma silne działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Będzie się sprawdzać w pomieszczeniach, które powiązane są z relaksem oraz odpoczynkiem. Stosować go można między innymi w sypialni, pomaga zasypiać osobom nerwowym.

Warto przeczytać