W sprzedaży możemy obecnie znaleźć wiele ciekawych lamp w stylu loftowym. Są to lampy nawiązujące do industrialnych przestrzeni - metalowe, z drucianymi kloszami, nieosłoniętymi żarówkami. Gdy chcemy kupić taką lampę, jest w czym wybierać. Często jednak pojawia się pytanie, jaką żarówkę do nich kupić. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Lampy industrialne mają wielu wielbicieli również w Polsce. W ostatnich latach w licznych sklepach stacjonarnych i internetowych pojawiło się mnóstwo modeli lamp loftowych, które idealnie pasują do takich przestrzeni. Wiele z nich posiada jednak żarówki, więc możesz mieć dylemat, która żarówka będzie najlepsza.

Żarówki LED

Są to obecnie najpopularniejsze żarówki, które charakteryzują się bardzo dobrą energooszczędnością i trwałością, ponieważ mogą świecić nawet ponad 50 tysięcy godzin, podczas gdy zwykłe żarówki żarowe to około 2 tysiące godzin. Dostępne są w różnych kształtach i odcieniach światła, dzięki czemu można je dobrać do swojego wnętrza. Jeśli zależy nam na równomiernym oświetleniu, warto pomyśleć o żarówkach mlecznych, które również wyglądają bardziej elegancko niż żarówki przezroczyste.

Warto też pamiętać, że lofty często mają odkryte miejsca do wkręcania żarówek, dlatego najlepiej, aby trzonek żarówki był prosty i bez zbędnych elementów, np. widocznych napisów.

Żarówki typu Edison

To ostatni hit w loftowych przestrzeniach. Ten typ żarówek posiada wewnątrz drut węglowy, który jest dekoracyjnie nawinięty, dzięki czemu sama żarówka wygląda bardzo efektownie. Można je kupić w różnych wersjach, na przykład jako standardowe lub przedłużone. Żarówki tego typu są żarówkami klasycznymi, co oznacza, że zużywają dość dużo energii i szybko się przepalają, co jest ich głównym minusem, jednak w sprzedaży żarówek coraz częściej można spotkać żarówki typu Edison z diodami LED.

Świetlówki kompaktowe

One również mogą świetnie sprawdzić się we wnętrzach loftowych, zwłaszcza jeśli mówimy o żarówkach w nieobalonych kształtach, na przykład z rurkami. Takie żarówki również są energooszczędne i świecą przez długi czas.

Warto przeczytać