Od dłuższego czasu oświetlenie LED cieszy się niesłabnącą popularnością. Głównymi powodami takiego stanu rzeczy jest energooszczędność i bardzo wysoka wydajność, a przede wszystkim wygląd, jaki możemy nadać swojemu mieszkaniu dzięki jego zastosowaniu.

W zależności od tego, gdzie chcemy zamontować oświetlenie LED, będziemy musieli rozważyć zastosowanie specjalnych profili aluminiowych, które ukryją taśmę LED i ochronią ją przed uszkodzeniami czy wilgocią. Oprócz czynników użytkowych, będzie to miało znaczący wpływ na estetykę pomieszczenia i aranżację mieszkania. Profile aluminiowe LED służą również do modyfikacji światła - ich zastosowanie pozwala na uzyskanie równomiernego strumienia. W zależności od tego, gdzie zamontujemy profile, będzie to miało wpływ na wygląd naszego mieszkania. Należy wspomnieć m.in. o ich przydatności w przypadku szafek kuchennych, gdzie zazwyczaj taśma LED zamontowana bez profilu jest widoczna i może psuć ogólne wrażenie oświetlenia punktowego.

Profile aluminiowe sprawdzą się również w oświetleniu sufitowym oraz we wnętrzach szaf. Zastosowanie różnych wersji kolorystycznych będzie również dodatkowym elementem wystroju - możemy dopasować ich barwę bezpośrednio do wykończenia naszego mieszkania. Zastosowanie profili aluminiowych LED pozwala również na wyeksponowanie wybranych elementów mieszkania, podkreślenie rzeźby sufitu lub sztukaterii, oświetlenie wnęk. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że wpasują się w każdą aranżację pomieszczenia. Możliwość wpływania za ich pomocą na rozsył światła pozwala na nieograniczoną kreację wnętrz.

Oprócz wspomnianych wcześniej różnych wersji kolorystycznych, możemy również wybrać ich wygląd. Z ich pomocą możemy również podświetlić szklane półki, które dzięki rozproszeniu światła przez szkło wpłyną na wygląd stojących przedmiotów i całego pomieszczenia. Różnorodność profili LED (niskie, wysokie, kanciaste, okrągłe itp.) pozwala na dobranie odpowiedniego profilu do powierzchni, którą chcemy oświetlić.

Innym zastosowaniem światła LED w aranżacji mieszkania jest podświetlenie schodów. Szczególnie drewniane schody zyskują niepowtarzalny urok dzięki zamontowaniu na stopniach oświetlenia LED. W celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa oraz uzyskania estetycznego wyglądu, zaleca się w tym przypadku również zastosowanie profili aluminiowych. Dobrze dobrane do materiału, z którego wykonane są schody tworzą wartość dodaną. Oświetlenie LED ma wiele zastosowań. Obecnie w niewielu mieszkaniach są one pomijane przy planowaniu jak ma wyglądać aranżacja mieszkania, które urządzamy. Dodaje to zastrzyk nowoczesności, ale przede wszystkim pozwala na poczucie komfortu poprzez odpowiednią inżynierię światła.

Lampy LED znajdują również zastosowanie w biurach, sklepach, galeriach. Pozwalają na kreatywne zarządzanie światłem. Dobrze wkomponowane w pomieszczenie mogą być nawet elementem sztuki.

Warto przeczytać