Przyznaj, że jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie używasz swojej szafy, aby ukryć trochę bałaganu w swojej sypialni, więc przynajmniej twój dom będzie wyglądał czysto. Jeśli kiedykolwiek byłeś winny wrzucania wszystkiego do szuflad i szaf, zanim goście się pojawią, zadaj sobie pytanie: Co by się stało, gdyby ktoś otworzył te drzwi? Teraz, gdy wszyscy spędzamy nasze dni w domu, nadszedł czas, aby zmienić twoją szafę w bardziej zorganizowane sanktuarium. (Mnóstwo studia pokazują że uorganizowany życie równa się szczęśliwy życie.) Ten końcówka, pytaliśmy szafy eksperta Melanie Charlton Fowler, założycielka dostosowywająca wysokiej klasy organizująca firma Clos-ette, dzielić się jej porady na co robić.

1
EDYTUJ SWOJE UBRANIA
"Bądź bezwzględny", mówi Fowler. "Jeśli na czymś jest plama i wysłałeś ją do pralni trzy razy i nie wychodzi - pozbądź się jej! I nie trzymaj się rozmiaru, do którego już nie pasujesz. Bardzo wierzę w to, że dajesz rzeczy, które czekają - podaruj je swojej córce, siostrzenicy lub przyjacielowi rodziny. Pomyśl o tym, co dobrze na tobie wygląda, i bądź realistą w tym, co nosisz. Jeśli utknęłaś teraz w domu, przymierz rzeczy i poproś partnera lub dzieci, żeby były prawdziwe, ale kochające!"

2
ZORGANIZUJ SIĘ WEDŁUG KATEGORII
"Buty idą z butami, torby idą z torbami, topy z topami, sukienki z sukienkami, płaszcze z płaszczami i tak dalej."

 

3
UBRANIA Z KODAMI KOLORYSTYCZNYMI

"Lubię organizować się od światła do ciemności, od lewej do prawej - to handlowa sztuczka, która pomaga oczom podążać za ubraniami."

4
NIE ZAPOMNIJ O WIESZAKACH

Dzięki uprzejmości Amazonki
Zober
amazon.com
$22.98
SHOP TERAZ
"Używają tych samych wieszaków w całym kraju", mówi Fowler. "Lubię jaśniejsze wieszaki, bo lepiej prezentują ubrania, ale przynajmniej sprawiają, że są monotonne, białe, z kości słoniowej lub czarne."

5
ZAPREZENTOWAĆ SWOJE INWESTYCJE
Szafa, Pokój, Meble, Półka, Szafa, Aranżacja wnętrz, Szafa, Regały, Budynek, Szafy, 
Genevieve Garruppo, Custom Design by Clos-ette we współpracy z BNO
"Ilu z nas chlapie na tych specjalnych torebkach czy butach? Dlaczego nie pokazać ich, umieszczając je na widocznej półce? Możesz je nawet pomalować, aby skoordynować je z akcesoriami, w zależności od tego, jak bardzo chcesz, aby były w centrum uwagi".

6
ACCESSORIZE (TAK, TWOJA SZAFA POTRZEBUJE AKCESORIÓW!)

"Zdobądź wkładki do szuflady, organizer biżuterii, stojaki na krawaty i paski, napełniacze torebek. (Uwielbiamy poduszki do torebek marki Fabrinique!) Kupcie drzewa do butów, żeby wasze buty stanęły prosto. To są łatwe do zróbenia projekty." 

7
MAKSYMALNIE WYKORZYSTAJ KAŻDĄ PRZESTRZEŃ
"Jeśli jest ci ciasno na przestrzeni, są dwa sposoby na uporządkowanie butów. Jeśli masz więcej miejsca na półce - to znaczy, że jest ono dłuższe, a nie głębsze - umieść jedną parę z palcem do przodu, drugą z piętą do przodu. Jeśli przestrzeń jest głębsza, ale nie tak szeroka, umieść jeden but z przodu, a pasującą parę z tyłu za nim".

8
UKŁADAJCIE SWOJE SWETRY

"Jeśli nie masz miejsca na pełny system regałów, zastanów się nad kupnem wiszącego sześcianu, aby je układać w stosy - sprawdź CB2 lub Room and Board pod kątem eleganckich opcji drewnianych" - mówi Fowler. "Idź dodatkową milę z rozkładaną deską od Sklepu z Pojemnikiem, aby twoje dzianiny były czyste i bez zmarszczek".

9
SPŁAWCIE SWOJE KAPELUSZE
"Użyj pływającego gzymsu lub górnej części półki na książki, aby wyświetlić swoje ulubione. Kapelusze, które muszą zachować formę, powinny być ustawiane na stelażach, podczas gdy czapki z daszkiem lub kapelusze słoneczne mogą być ustawiane jeden na drugim. Inne kapelusze, jak Stetson, muszą być przechowywane do góry nogami! Podziel je na kategorie według koloru i rozmiaru, aby nadać czapce spójność".

Zobacz także: Jak wybrać idealny stół do jadalni

Warto przeczytać