1. Wybierz idealny kolor farby: Gdy idziesz wybrać farbę, albo wybierz idealny odcień bieli, kolor, który schlebia każdemu odcieniowi skóry, albo wybierz odważny w ciemnym odcieniu czerwieni brązu, a nawet czerni. Sufity pomalowane na biało lub na krem mają tendencję do powiększania pomieszczenia.

2. Niech twoja łazienka będzie wyglądać jak hotel: To oznacza ladę wolną od produktów oprócz pary, która ma ładne opakowanie. Zwinięte białe ręczniki w koszu i roślina doniczkowa wyglądają czysto.

3. Dodaj miejsce do siedzenia w sypialni: Wydaje się sprzeczne z intuicją pakowanie większej ilości mebli, ale jeśli masz miejsce, umieść w rogu tapicerowaną ławkę lub krzesło i stolik boczny. Będzie to sprawiało wrażenie, że pomieszczenie jest większe.

4. Stylizuj swój stolik jak profesjonalista: Projektując blat stolika, zacznij od czegoś dużego i wspaniałego w środku: kwiatu w ciekawym dzbanku, dużej misce (może wypełnionej jeżowcami lub czymś innym ciekawym). Następnie zbudować z tego: stosy książek o sztuce, świec, rzeźby lub ceramiki. Uczyńcie go interesującym i zmieniajcie go regularnie.

5. Nakładać oświetlenie: Oświetlenie otoczenia tworzy pokój. Umieść lampy podłogowe i stołowe na różnych wysokościach wokół pokoju... to kwintesencja romantyzmu wzornictwa. Światła wiszące (wisiorki i żyrandole) mogą być niskie nad stołami jadalnymi, ale w przeciwnym razie muszą być wystarczająco wysokie, aby wysokie osoby nie uderzyły się w głowę. Sconces wyglądają wspaniale w większych pomieszczeniach, ale mają tendencję do gromadzenia przestrzeni na ścianach i ograniczyć opcje w małych pomieszczeniach.

6. Szybko zwiążcie pokój: Kiedykolwiek umieszczam żywe białe orchidee w pokoju, natychmiast wyglądają świeżo i zachęcająco. Połóż rzut na kanapę. Postaw poduszki, otwórz książkę artystyczną na piękną fotografię... i odwróć stronę, gdy się nią znudzisz. Zgromadź razem podobne akcesoria: małe bóstwa lub białe wazony lub słoiki z ostrymi ołówkami, jeśli jest to biuro.

7. Nie zapomnij o zewnątrz: Pomyślcie o wnętrzu i podzielcie przestrzeń zewnętrzną na pokoje. Co będziecie robić w każdym pokoju? Jeśli masz przestrzeń, zrób jadalnię i salon. Wyposażenie powinno odnosić się do tego, co będziesz robił w każdej przestrzeni. Umieść dwa krzesła i mały stolik do napojów w miejscu, z którego nikt nie korzysta i nagle masz nowy pokój!

8. Zrób dobre pierwsze wrażenie dla swoich gości: Statystycznie, masz osiem sekund przy drzwiach wejściowych, aby uzyskać pozytywną reakcję emocjonalną od gości. Pomaluj swoje drzwi wejściowe na nieoczekiwany kolor. Jest to sygnał, że twój dom jest dobrze zadbany.

9. Podłuż swój sufit: Aby stworzyć iluzję wyższego sufitu lub większych okien, powieś zasłony z jak najwyższej wysokości!

10. Nie bądź nudny: Lubię zmieniać rozmiary i kształty ozdobnych poduszek, by dodać do tego zainteresowania. Co jakiś czas wkładam do mieszanki okrągłą. Nie ma nic bardziej nudnego niż pójście na kolację z tymi samymi typami ludzi, prawda? Tak samo jest z poduszkami. Zrób to ciekawie!

Zobacz także: Problemy z zagospodarowaniem otwartej przestrzeni

 

Warto przeczytać