Aby wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć określoną grupę demograficzną klienta, salony fryzjerskie mogą być ozdobione odpowiednim motywem przewodnim. Wybór motywu dekoracyjnego pozwala na stworzenie niepowtarzalnego otoczenia w sklepie, które będzie dostosowane do bazy klientów. Wystrój salonu fryzjerskiego jest ważny nie tylko z punktu widzenia funkcji Twojej firmy i przyciągania nowych klientów, ale także pomaga stworzyć pewną atmosferę i może wpływać na samopoczucie Twoich pracowników i klientów. Poniżej przedstawiono kilka popularnych tematów, wraz z kilkoma dodatkowymi wskazówkami dotyczącymi dekoracji.

Temat sportowy

Jeśli szukasz motywu, który sprawia przyjemność tłumowi, nie szukaj dalej niż świat wydarzeń sportowych. Zawieś zdjęcia znanych piłkarzy lub ubierz salon fryzjerski w kolory swojej ulubionej drużyny. Personel może nosić koszulki, a ty możesz nadawać gry na telewizorach w sklepie. Kontynuuj ten temat, oferując zniżki na dzień gry dla klientów lub nawet sprzedając bilety na lokalne wydarzenia.

Stara szkoła Barbershop Theme

Częścią uroku salonu fryzjerskiego jest jego zabytkowe dziedzictwo, dlatego też tradycyjny motyw w stylu retro może być tak udany. Antyczne znaki metalowe, staromodny prążkowany słup fryzjerski i wypchane skórzane meble mogą przyczynić się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery. Atmosferę tę można jeszcze bardziej uwydatnić dzięki jedynym w swoim rodzaju ozdobom, takim jak stare globusy, stare fotografie, telefony obrotowe i solidne szafki z dębu.  Dla starego salonu fryzjerskiego, który jest rustykalny, bez uczucia stęchlizny, możesz połączyć te zabytkowe akcenty z nowoczesnym sprzętem.

Temat biznesowy

Czy obcinasz włosy głównie dla klientów korporacyjnych? Udekoruj swój salon fryzjerski w eleganckim, inspirowanym stylem Wall Street, który kładzie nacisk na lunch energetyzujący. Specjalności na czas lunchu mogą ułatwić klientom zorientowanym na biznes wchodzenie i wychodzenie w celu szybkiego golenia. Oferowanie zagadnień z zakresu ekonomisty i Wall Street Journal do przeglądania i montowanie telewizorów z ekranem dostosowanym do międzynarodowych kanałów finansowych.

Rock Star Theme

Jeśli zaspokoisz młody, nerwowy tłum, możesz zrobić to w swoim salonie fryzjerskim w stylu gwiazdy rocka. Zawiesić oprawione plakaty koncertów i zespołów rockowych na ścianach lub winylowych płyt historycznych. Idź na podpowiedź o nadmiarze lat 80. z nadrukiem lamparta i zmiażdżonymi aksamitnymi fotelami, lub zmierzaj do ery rockabilly z działającą szafą grającą, neonowymi światłami i wyraźnie wyeksponowanymi pomadami do włosów i woskami na sprzedaż.

Wskazówki dotyczące sukcesu

Bez względu na temat, który wybierzesz, istnieje kilka podstawowych wskazówek projektowych, które mogą sprawić, że Twój sklep odniesie większy sukces. Najlepiej wybrać schemat kolorystyczny składający się z dwóch lub trzech kolorów, który może być utrzymany w całym salonie fryzjerskim. Mogą one być stosowane w ramach, ścianach, meblach i sprzęcie dla uzyskania spójnego wyglądu. Upewnij się, że masz dużo wygodnych miejsc siedzących, ponieważ Twoi klienci mogą zabrać ze sobą swoich przyjaciół, a także zgrupować podobne elementy wyposażenia.

Biorąc czas, aby zaplanować unikalny temat dla Twojego salonu fryzjerskiego, możesz dotrzeć do grupy niszowej i lepiej sprzedawać swoje usługi do tego demograficznego. Temat Twojego salonu fryzjerskiego powinien reprezentować Twój styl i markę, tworząc jednocześnie komfortową atmosferę dla klientów.

Warto przeczytać