W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszy się styl industrialny, zwany również stylem loftowym. Można go spotkać zarówno w doskonałych hotelach, restauracjach i obiektach usługowych, jak i w domach, apartamentach i mieszkaniach. Styl loftowy to termin, który nawiązuje do industrialnych wnętrz USA z ubiegłego wieku. Bohema upodobała sobie opuszczone magazyny i hale fabryczne. Były one wykorzystywane przez artystów jako pracownie i galerie. Później stały się wyjątkowymi i niepowtarzalnymi mieszkaniami. Ten alternatywny styl szybko zyskał popularność i stał się "salonem". Ten styl jest również dostępny w salonach fryzjerskich! Styl Loft jest ulubionym stylem wielu fryzjerów i stylistów fryzur. Klientom, którzy lubią artystycznie urządzone przestrzenie z charakterem, spodoba się również salon fryzjerski w stylu loft.

Wnętrza industrialne są zazwyczaj minimalistyczne i surowe. Wbrew pozorom nie są one jednak zimne i przytulne. W salonie z wnętrzem w stylu loftowym można stworzyć ciepłą atmosferę. Przytulny loftowy efekt można uzyskać dzięki odpowiedniemu połączeniu materiałów. W starym budynku łatwiej jest stworzyć styl industrialny, ponieważ można wykorzystać wiele oryginalnych elementów, takich jak rury, kraty czy kształty ram okiennych. Przy odrobinie kreatywności możliwe jest urządzenie salonu fryzjerskiego na poddaszu w nowym budynku. Pokażemy Ci, jak urządzić salon fryzjerski w stylu loftowym, który będzie zarówno piękny, jak i wygodny dla Twoich klientów.

Salon fryzjerski w stylu loft

Projektując wnętrze swojego salonu fryzjerskiego na poddaszu, wyobraź sobie wnętrze starej fabryki. Co jest jego dominującym elementem? Nie ulega wątpliwości, że pierwsze wrażenie to przestrzeń i światło. Ta wizja powinna przyświecać Ci przy wyborze wyposażenia. Powinieneś zadbać o swoją przestrzeń i wykorzystać tylko niezbędne elementy. Jest to zasada "mniej znaczy więcej". Ich najlepsze cechy to prostota i minimalizm. Lustra mogą posłużyć do zwiększenia przestrzeni i światła w salonie. Styl loftowy nie jest kompletny bez lamp. Są to najczęściej po prostu żarówki, które wiszą na drutach lub są przymocowane do metalowych prętów, jak np. lampy przemysłowe. Bardzo popularne są również metalowe, ażurowe "klosze", w kolorze czarnym, chromowanym i miedzianym.

W kolorystyce wnętrz w stylu loftowym dominują klasyczne i stonowane barwy - czernie i brązy, szarości, naturalne kolory drewna oraz kontrastująca z nimi ceglana czerwień. Połączenie "zimnego" betonu i "ciepłej" cegły na ścianach to ciekawe zestawienie, które doskonale oddaje styl loftowy. Połączenie "zimnego" betonu z "ciepłą" cegłą na ścianach. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz pomalować ściany na biało, szaro lub dodać czarne elementy. Ważne jest jednak, aby unikać stosowania mocnych akcentów kolorystycznych w dodatkach. Dzięki temu industrialne wnętrza zyskają dodatkowy charakter i przełamią spokój. Można to zrobić za pomocą kolorowych poduszek, bibelotów i obrazów na ścianach.

Czytaj również: Meble do salonu kosmetycznego

salon fryzjerski

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w salonie w stylu loft?

Jak już wspomnieliśmy, kluczowym elementem stylu loftowego jest minimalizm. W stylu loftowym najlepiej sprawdzą się klasyczne, proste formy, nawet jeśli eksperymentujemy z różnymi materiałami. Jeśli wnętrze salonu jest minimalistyczne i proste, możesz dodać do niego trochę osobowości za pomocą mebli. Możesz zdecydować się na kolorowe fotele lub sofy w poczekalni. Surowe metalowe okucia mogą być wykorzystane na stołach, ramach luster i fotelach fryzjerskich. Będą one świetnie wyglądać na jednolitym tle.

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji są drewniane blaty - lada fryzjerska, konsole przy stanowiskach pracy oraz meble, w których można przechowywać sprzęt - one również mogą być wykonane z drewna lub metalu albo połączenia obu tych materiałów. Są to idealne rozwiązania do salonu w stylu loftowym. Fryzjerstwo w stylu loftowym to przede wszystkim proste, regularne kształty. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt kabin fryzjerskich, jak również innych elementów wyposażenia salonu.

Liczy się nie tylko wygląd.

Aranżacja w stylu loftowym lub industrialnym to świetny pomysł na wyjątkowe, a zarazem praktyczne wnętrze. Proste meble fryzjerskie mają wiele zalet. Łatwo jest utrzymać w czystości jednolite materiały, w tym powierzchnie i ciemne kolory, a także proste kształty. Wybierając meble do salonu fryzjerskiego należy kierować się nie tylko stylem, ale również niezawodnością. Należy wybierać znane i zaufane marki, najlepiej z kraju. Unikajmy podróbek, które często świetnie wyglądają na zdjęciach, ale w praktyce są bezużyteczne. Uważaj, aby nie dać się zwieść oszałamiającym zdjęciom podczas zakupów online. Pamiętaj, aby wybrać zaufanego sprzedawcę o ugruntowanej pozycji na rynku. Oto fryzjerzy, którym najbardziej zaufałeś i którzy Cię nie zawiedli.

Warto przeczytać