Przemysł fryzjerski i kosmetyczny, ze względu na swoją naturę, polega wyłącznie na wyglądzie. Oznacza to, że Twój salon będzie oceniany na podstawie jego wyglądu, więc upewnij się, że Twój wystrój jest oświadczeniem o tym, kim jesteś i o czym jesteś. Nasza branża opiera się na stylu, a niniejszy artykuł ma na celu pomóc w realizacji kilku pomysłów, które zapewnią spełnienie oczekiwań klienta. Przeczytaj nasz salon dekoracji pomysły do's i nie jest, aby zreorganizować swój biznes.

Pomysły na dekorację salonu

Zrób to: Pomyśl o swojej klienteli.

Salony, które odniosły sukces, mają obraz swojego idealnego klienta, a następnie oferują usługi i punkty cenowe, które je przyciągną. To samo dotyczy projektu salonu. Po luksusowych klientach? Rozważmy liczniki marmuru i żyrandole. Czy głównym typem klienta będzie klientka, która poszukuje zabiegów masażu? Stwórz spokojne środowisko z relaksującymi wodotryskami, które uspokoją Twoich klientów podczas leczenia.

Zrób to: Wybierz temat.

Ponownie, upewnij się, że motyw przewodni i meble, które wybierasz, odzwierciedlają idealną klientelę. Na przykład, modny profesjonalista miejski będzie miał inne gusta niż kobieta w średnim wieku w wiejskiej wiosce. W zależności od tego, na co się wybierasz, udekoruj odpowiednio. Listy są nieskończone, ale oto kilka sugestii i przykładów, które mogą się spodobać

1) Odważny i piękny

Jasne kolory nadają salonowi żywość i życie. Odważne, czerwone krzesła w kontraście z białymi ścianami tworzą dramatyczny, przyciągający wzrok efekt, który tchnie życie i atmosferę w Twój salon.

2) Smak Orientu

Idealny dla relaksującego, organicznego nastroju. Azjatycki motyw pozwala uchwycić zen z elementami relaksującymi, takimi jak naturalne drewno, rośliny bambusowe, fontanny i azjatyckie przegrody.

3) Tradycyjne

Wygląd ten sprawdza się szczególnie dobrze w zakładach fryzjerskich, zwłaszcza w bardziej zabytkowych częściach miasta. Pomyśl o rustykalnych, kutych okuciach z drewna wiśniowego i głębokich męskich kolorach.

Tradycyjny wygląd sprawdza się również w salonach fryzjerskich. Biały, gustownie urządzony i przyjazny jest zawsze zwycięzcą.

4) Upmarket Modern

Marmur, piękna ceramika, zapach najlepszych dostępnych produktów i czyste linie tak gładkie, że możesz się na nich golić. Jeśli chcesz przyciągnąć klientów o wysokiej rotacji, ten wygląd może być tym, którego szukasz.

5) Pogrubienie i dramatyzm

Wydaj oświadczenie z ponadgabarytowymi światłami i gigantycznymi, większymi niż lusterka życiowe. Jeśli Twój salon ma wysoki sufit, ten wygląd działa szczególnie dobrze. Rozważyć skrzydło lub draperie na ścianie, aby pop trochę koloru na ścianach.

Zrób to: Bądź kreatywny

W branży opartej na ekspresji, nie wstydź się popisać swoją twórczą stroną. Dlaczego nie zmodernizować starych narzędzi do stylizacji? Jak widać na tych zdjęciach, przy odrobinie TLC, twój stary sprzęt może być użyty do wow twoich salonów i stworzenia punktu rozmów.

Świetnym przykładem salonu, który nigdy nie boi się być zbyt kreatywnym jest nasz Salon Design of the Month winner Not Another Salon. Korzystając z talentu, indywidualności i (jeśli można tak powiedzieć) fantastycznych mebli z Salons Direct, stworzyli jeden z najmodniejszych i najbardziej dyskutowanych salonów w Londynie.

Zrób to: Rozważyć WSZYSTKIE przestrzenie

Wszędzie tam, gdzie widzi to klient, jest to refleksja na temat Twojej firmy i wymaga przemyślenia i rozważenia. Możesz mieć najlepszy obszar cięcia na świecie, a jednocześnie być zawiedziony przez podejrzany bar kawowy. Trzymaj wszędzie spójnie, w temacie i z klasą.

Nie zapomnij też o swojej przestrzeni na wolnym powietrzu. Korzystanie z dobrego oznakowania i atrakcyjnego wyświetlacza okien jest sposobem na to, aby ludzie zauważyli ciebie, rozmawiali o tobie i, co najważniejsze, stali się klientami.

Nie rób tego: bałagan.

Zagracony salon jest niezorganizowany, niechlujny i nieprofesjonalny. Dokładnie to, czego nie chcesz, aby klient myślał o Tobie lub Twojej firmie. Brak niekochanych roślin w oknie, brak pięcioletniego czasopisma i ozdób twee są surowo zabronione.

Nie rób tego: Wygląda na to, że jest przestarzały.

Salon tematyczny z 1950 roku może niewątpliwie wyglądać na tę część, ale upewnij się, że wygląd jest zamierzony. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest trzymanie się z dala od mebli retro, które mogą się umawiać i starzeć Twój salon. Aby zabezpieczyć swój salon na przyszłość, zawsze dobrym pomysłem jest trzymać się nowoczesnych stylów.

Nie bój się sztuki.

Być może nie masz budżetu na Rembrant, ale naklejki, murale lub gustowne plakaty lub nadruki są doskonałym sposobem na niedrogie dodanie charakteru i nastroju do salonu.

 

Warto przeczytać