Lampy sufitowe są najczęściej kupowane. W sklepach możemy znaleźć je w wielu różnych wariantach do wyboru, m.in. jako wiszące, plafony czy reflektory. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej lampy sufitowej do swojego salonu, sypialni czy kuchni, sprawdź z nami, na co warto zwrócić uwagę!

Najczęściej pełni ona rolę oświetlenia ogólnego w pomieszczeniu, doświetlając różne jego zakamarki. Lampa sufitowa to ta, którą kupujemy jako pierwszą i z której korzystamy najczęściej, dlatego warto też poświęcić więcej czasu na jej wybór - w przeciwnym razie korzystanie z pomieszczenia po zmroku może nie być zbyt komfortowe.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim lampa sufitowa powinna być dopasowana do charakteru i funkcji pomieszczenia. Inną wybierzemy do kuchni, inną do salonu. Musimy również wziąć pod uwagę wystrój wnętrza i jego wymiary, ponieważ zbyt duża lampa nie będzie dobrze wyglądać w mniejszym salonie, natomiast zbyt mała nie da odpowiedniego oświetlenia w dużym pomieszczeniu. Warto również zastanowić się, jaka forma lampy sufitowej będzie najlepsza. Najczęściej decydujemy się na lampy wiszące - doskonale nadają się one również do zawieszenia pod blatami i stołami, wprowadzając do wnętrza klimatyczne oświetlenie. Możemy również wybrać plafony lub reflektory, które sprawdzą się w miejscach, gdzie sufit jest nieco niższy i zastosowanie lampy wiszącej nie byłoby możliwe.

Klasyka i nowoczesność

Jeśli chodzi o style, to do wyboru mamy różne rodzaje lamp. Jeśli chcemy wybrać kilka lamp do pomieszczenia, co jest zalecane w salonie i sypialni, warto pomyśleć o zakupie ich w komplecie, ponieważ wtedy będą wyglądały razem spójnie i estetycznie. Ciekawy efekt można również uzyskać poprzez mieszanie różnych stylów!

Warto przeczytać