Pokój dziecka w wieku szkolnym należy do tych pomieszczeń, które mają do spełnienia więcej niż jedno zadanie. Najczęściej jest to miejsce do zabawy, ale pozwala na odpoczynek, a jednocześnie umożliwia efektywną naukę. Dlatego też mamy do czynienia z wnętrzem, od którego oczekuje się nie tylko funkcjonalności, ale również walorów estetycznych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dziecko będzie się w nim dobrze czuło.

Oczywiście o jego charakterze decydują meble i dodatki, które się w nim znajdą.

Funkcjonalny pokój dla dziecka: projekt dla studenta

Pierwszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować przy wyposażaniu pokoju dziecka, jest dostosowanie znajdujących się w nim sprzętów do wzrostu młodego człowieka, który będzie z nich korzystał. Oczywiście kluczowe w tym kontekście wydaje się być biurko, najlepiej model wyposażony nie tylko w szufladę na drobne przybory, ale również szafki z półkami, które posłużą nie tylko na podręczniki i zeszyty, ale również na różnego rodzaju pomoce naukowe. Biurko to mebel o dużym znaczeniu, ale na niewiele się zda, jeśli nie będzie połączone z fotelem biurowym.

Kącik dla studentów

Nie mogą to być rozwiązania niskiej jakości, dlatego dziś absolutnym minimum jest nie tylko regulowana wysokość, ale także głębokość siedziska i podłokietników. Błędy popełnione przez nas w tym zakresie mogą skutkować wadami postawy u dziecka, a tego wolelibyśmy uniknąć. Mówiąc o tych rozwiązaniach, które pomogą dziecku w nauce, nie można zapomnieć o oświetleniu. Tutaj wiodącą zasadą wydaje się być ta, która mówi o konieczności ustawienia biurka przy oknie. Nie możemy jednak zapominać o lampce na biurku wyposażonej w żarówkę LED.

Kącik do zabawy i snu w pokoju dziecięcym

Nauka jest ważnym zadaniem dla ucznia, ale nie powinna zajmować mu całego dnia. Nic więc dziwnego, że w pokoju każdego ucznia, niezależnie od jego wieku, powinien znaleźć się kącik do zabawy i miejsce do spania. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj kanapa. Nie zajmuje ona wiele miejsca, a w ciągu dnia można ją złożyć, dzięki czemu jest niezwykle wygodna w użytkowaniu.

Warto przeczytać