Zabawki dzieci mają tendencję do rozrzucania się po całym domu i nie ma większego znaczenia, czy nam się to podoba, czy nie. Znajdowanie zabawek w najbardziej nietypowych miejscach jest normalne, ale to nie znaczy, że nie możemy spróbować okiełznać zabawkowego nieładu.

Oczywiście najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainwestowanie w odpowiednie meble do pokoju dziecka.

Niskie, otwarte półki

Jedną z ciekawszych propozycji w tym kontekście wydają się być niskie, otwarte regały na książki, przypominające nieco otwarte komody. Obecnie pojawiają się one w coraz większej liczbie pokoi dziecięcych i trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z praktycznymi rozwiązaniami o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Do ich zalet należy również bezpieczeństwo, nie ma bowiem obawy, że dziecko zamknie drzwi na swoje palce, co w innych okolicznościach nie jest zjawiskiem rzadkim. Ponieważ wysokość tych półek nie jest zbyt duża, mali właściciele mogą najpierw zdjąć zabawkę, a następnie odłożyć ją na swoje miejsce.

Szafki z koszami

Jeśli mały regał nie spełnia pokładanych w nim nadziei, możemy poszukać innego rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługują tu szafki z koszami - praktyczne, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z małymi zabawkami, takimi jak klocki. Zwykle przypominają one stojaki, które umieszczane są na koszach i pozwalają szybko uporać się z rozrzuconymi przez dzieci zabawkami. Ich zaletą jest również to, że doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny każdego kolorowego pokoju dziecięcego.

Regały na zabawki

Regały z pojemnikami

Innym ciekawym rozwiązaniem są regały z pojemnikami - propozycja, którą śmiało można określić mianem hitu ostatnich miesięcy. Ponownie mamy do czynienia z meblem, który jest nie tylko praktyczny, ale również atrakcyjny wizualnie. Ważne jest również to, że korzysta się z nich intuicyjnie, co pomaga dzieciom w utrzymaniu porządku w takich miejscach. Tym razem mamy do czynienia z pojemnikami plastikowymi, które przyciągają uwagę starannym wykonaniem. Warto również zwrócić uwagę na to, że są one umieszczone na prowadnicach, co znacznie ułatwia korzystanie z nich nawet małym dzieciom.

Tradycyjne regały

Oczywiście wysoką funkcjonalność można dostrzec również w kontekście klasycznych regałów, które nawet w domach w stylu klasycznym są już zastępowane przez szafki wiszące. W zależności od wieku dziecka, regały mogą mieć zarówno półki otwarte, jak i częściowo zamknięte.

Warto przeczytać