Wnętrza w stylu francuskim jak się okazuje są dość modne. Prawdopodobnie każdy architekt wnętrz musiał się z takim właśnie projektem stykać i realizować połączeni, które będzie dawało starość uzupełnioną nowością. Artystycznie zestawione tkaniny i odrobina złocenia dodają wnętrzom w stylu francuskim ciekawego charakteru.

Na pierwszy rzut oka styl francuski będzie przede wszystkim charakterystyczną estetyką, w której wystąpi połączenie staroci z detalami i ozdobami. Według francuskich aranżacji przede wszystkim mówi się o tym, że tak zwanych kolejnych Ludwików projektant wnętrz będzie mógł bez problemu łączyć ze sobą i powinno się to rzeczywiście bardzo dobrze sprawdzać. Nie ma problemu, by zestawić złocenia z tkaninami.

Wnętrza w stylu francuskim

Projektowanie wnętrz w przypadku stylu francuskiego to właśnie umiejętność łączenia teoretycznie takich rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydaje się, że ze sobą nie współgrają i nie będą pasować a jednak będzie stworzone takie połączenie, które zestawi te elementy odpowiednio. Jeśli chodzi o dekoracje architektura wnętrz stawia na liczne dodatki, symetrię, bogate uzupełnienie roślinnymi wzorami czy rzeźbieniami, które w takim stylu będą wyglądać rzeczywiście idealnie. Typowo francuski ornament, jaki będzie wykorzystywany to muszle, lilie czy nenufary.

Kreacje wnętrz

Tkaniny dekoracyjne

W stylu francuskim nie będzie można zapominać, że tak istotnym dodatkiem będą również dekoracyjne tkaniny. To właśnie na terenie Francji od wieków produkuje się kretonu a więc nadrukowane scenki rodzajowe na tkaninach. Wzornictwo tkanin często było projektowane przez wybitnych artystów między innymi tapiserie autorstwa rokokowego malarza Francois Bouchera, a ich wieloletnia tradycja będzie dalej kultywowana również dziś. Piękne tkaniny, które często są dziełem sztuki już same w sobie stają się istotnym elementem ozdobnym, a tak naprawdę stają się one częścią aranżacji wnętrz.

Stonowane kolory wnętrz francuskich

Jeśli mówimy o francuskich dekoratorach to okazuje się, że bardzo chętnie, właściwie bez wahania sięgają po takie propozycje. Wszelkie narzuty, zasłony czy ozdobne poduchy to niezbędny element pasujący do stylu francuskiego. Pastelowy spokój i zestawienie ze szkłem. W kolorystyce wnętrz w stylu francuskim najczęściej mówimy o spokojnych pastelowych barwach, które dodatkowo połączone są załamującą się bielą, do tego również niebieski czy beż.

Na ścianach niekiedy wprowadza się także jasne tapety albo boazerię w takim samym kolorze. Meble, które się realizuje do takich wnętrz to przede wszystkim eleganckie, lekki, ozdobne konstrukcje, które również przygotowywane są w kolorze białym z ewentualnym dodatkiem złoceń czy srebra.

Warto przeczytać