Lampa to bardzo ważny element w pokoju dziecięcym, choć to, jaką lampę ostatecznie wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko. Dzieci mogą mieć bardzo różne potrzeby, dlatego też musimy zdecydować, jaki rodzaj źródła światła będzie najbardziej przydatny. To, jaki rodzaj oświetlenia zostanie zastosowany w danym pomieszczeniu ma ogromny wpływ na panującą w nim atmosferę. Szczególnie wieczorami wszelkiego rodzaju żyrandole czy kinkiety są w stanie doskonale rozproszyć ciepłe światło, dzięki czemu pokój dziecięcy staje się bardzo przytulny.

Gdzie kupić dobre lampy do pokoju dziecięcego? Lampa dziecięca

W poszukiwaniu lampy dla naszego dziecka warto oczywiście odwiedzić sklepy meblowe, w których znajdziemy akcesoria dopasowane do mebli. W niektórych przypadkach istnieje również możliwość złożenia indywidualnego zamówienia, dzięki czemu sami możemy zdecydować, jak będzie wyglądał klosz czy stojak. Oczywiście wiele ofert znajdziemy również w Internecie, na wszelkiego rodzaju portalach aukcyjnych.

Lampa dla dziewczynki

Kiedy myślimy o lampie w pokoju dziewczynki, niemal od razu przychodzi nam do głowy kolor różowy, jednak coraz większą popularnością cieszą się skandynawskie tonacje oparte na szarościach i pastelowych odcieniach. W pokoju dziewczynki z pewnością doskonale sprawdzi się kolorowy żyrandol, ale także lampa stojąca, którą można postawić na biurku lub w miejscu, gdzie najczęściej bawi się nasze dziecko. Z kolei stolik czy szafka nocna muszą być wyposażone w małą lampkę, która bardzo delikatnie oświetli pokój w nocy, bo jak wiemy wiele dzieci boi się ciemności. W przypadku niemowląt fajnym pomysłem są projektory, które jednocześnie oświetlają pokój i pomagają dziecku zasnąć.

Lampa dla chłopca

Im dziecko jest starsze, tym ważniejsze staje się biurko, przy którym odrabia się lekcje, maluje czy korzysta z komputera. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości lampę stołową, która zagwarantuje dziecku odpowiednie źródło światła. Lampy przy łóżku to ważny element wyposażenia pokoju dziecka, które lubi wieczorami czytać. Kinkiet lub lampa ochroni oczy dziecka przed pogorszeniem wzroku.

Warto przeczytać