Pojemna szafa to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Szafa służy nie tylko do przechowywania ubrań, ale również wielu innych rzeczy, które zazwyczaj nie znajdują w mieszkaniu lepszego miejsca niż półka czy wnęka w szafie. W ostatnich latach szczególnie chętnie kupujemy szafy na wymiar, które są tak popularne, ponieważ niosą ze sobą wiele ciekawych możliwości i funkcjonalnych rozwiązań, zarówno jeśli chodzi o przestrzeń wewnętrzną, jak i ciekawy design zewnętrzny.

Dopasowanie mebli do własnych potrzeb

Ogromną wartością dobrze wykonanej i zaprojektowanej szafy jest jej możliwość dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta. Szafa to pojemny mebel, który pomieści wszystko - od ubrań i bielizny po odkurzacz i inne sprzęty domowe. Różne pasje czy życiowe przyzwyczajenia i potrzeby powodują, że każdy z nas potrzebuje nieco innej aranżacji wnętrza szafy i dodatkowego miejsca na przedmioty. Tradycyjne, gotowe meble nie dają możliwości idealnej aranżacji wnętrza. Meble na wymiar pozwalają na stworzenie mebla, który będzie dla nas naprawdę funkcjonalny, a przede wszystkim idealnie wpasuje się w pomieszczenie.

Oszczędność miejsca

Funkcjonalny mebel to taki, który pomaga zaoszczędzić cenną przestrzeń w mieszkaniu. Szafa na wymiar daje możliwość zabudowania na przykład wnęki, do której bardzo trudno byłoby nam dopasować gotową szafę. Możemy również zrezygnować z wymagających miejsca tradycyjnych drzwi rozwieranych i zamiast nich wybrać drzwi składane lub przesuwne, które zajmują znacznie mniej miejsca. Tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Szafy z drzwiami przesuwnymi nie tylko zajmują o wiele mniej miejsca, ale również świetnie się prezentują.

Oryginalność i niepowtarzalność

Szafy nawymiar to także bardzo ciekawy design, który bez problemu można dopasować do innych mebli w pomieszczeniu i ogólnego wystroju domu. Szafa to duży i masywny mebel, dlatego jej wygląd jest ważny i w dużym stopniu nadaje charakter przestrzeni, w której się znajduje. Dlatego projektując pomieszczenie z szafą warto wybrać jej kolor, wielkość czy materiał, z którego jest wykonana. Wówczas mamy pewność, że wnętrze będzie stanowiło harmonijną, spójną całość.

Wysoka jakość wykonania

Decydując się na szafę warto wybierać zaufanych producentów, których meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o szczegóły. Dużą popularnością cieszą się szafy Komandor, o których wspomniałam wyżej. Charakteryzują się one niezwykle ciekawym designem, połączeniem nowoczesności z wyjątkową funkcjonalnością oraz szerokim wachlarzem możliwości aranżacyjnych. Szafy na wymiar wykonane są z trwalszych materiałów niż gotowe szafy z marketu, dzięki czemu posłużą nam dłużej. Są też znacznie solidniejsze i zniosą więcej niż zwykła szafa.

Decydując się na szafę na wymiar, warto jednak poświęcić chwilę na zastanowienie się, co tak naprawdę chcemy w takiej szafie schować, ile i jak dużo miejsca na to potrzebujemy oraz jaki układ półek czy szafek będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Jeśli dodatkowo pomyślimy o wyglądzie takiej szafy, to mamy duże szanse, że w naszym domu znajdzie się mebel o najwyższym poziomie funkcjonalności i przeznaczony do konkretnego wnętrza.

Warto przeczytać