Czasy, w których jedynym zadaniem czajnika było doprowadzenie wody do wrzenia już dawno minęły. Na szczęście coraz rzadziej w naszych kuchniach pojawiają się urządzenia wykonane z kiepskiej jakości metalu, ustępując miejsca nowoczesnym i często zaawansowanym technologicznie urządzeniom, których rolą jest nie tylko gotowanie wody, ale również dopełnienie wystroju naszego mieszkania i podkreślenie indywidualnego stylu kuchni.

Propozycje producentów sprzętu kuchennego

Czołowi producenci sprzętu kuchennego stale poszerzają swoją ofertę, śledząc najnowsze trendy w aranżacji wnętrz i starają się dostosować swoje produkty do oczekiwań wymagających klientów. Zaprojektowanie urządzenia, które będzie funkcjonalne, nie będzie wymagało częstego serwisowania, a jednocześnie będzie zgodne z obowiązującą modą, nie jest łatwe, ale sztab profesjonalistów w dziedzinie najnowszych technologii i aranżacji wnętrz doskonale radzi sobie z tym zadaniem.

Wśród najnowszych propozycji producentów czajników elektrycznych dominują minimalistyczne formy pozbawione krzykliwych zdobień. Materiały wykorzystane w najmodniejszych urządzeniach to przede wszystkim wysokiej jakości stal oraz tworzywo sztuczne lub drewno, z którego wykonany jest uchwyt. We wzornictwie dominuje gładka faktura, choć zdarzają się też geometryczne przetłoczenia, które podkreślają metaliczne kolory czajników. Najmodniejsze są delikatne, ale jednocześnie wyraziste kolory. Dominuje czerń i biel, choć popularne są również odcienie szarości i beżu. Pokrycie czajnika zależy od preferencji klienta. W ofercie znajdują się zarówno urządzenia matowe, jak i te pokryte stylową powłoką błyszczącą lub perłową. Dopełnieniem nowoczesnego designu są metaliczne (często chromowane) detale, takie jak przyciski, pokrywki, uchwyty itp. podkreślające innowacyjny charakter przedmiotów. Producenci zadbali również o to, aby niepotrzebnie nie eksponować elementów psujących wystrój wnętrza, dlatego zaprojektowali specjalne schowki na przewody zasilające, dzięki czemu w naszej kuchni nie pojawi się gęsta sieć oplotów kabli.

Na co zwracać uwagę przy wyborze czajnika elektrycznego?

Wybierając nowy czajnik elektryczny powinniśmy zastanowić się, jakie parametry są dla nas najważniejsze, czyli powinniśmy określić, z jakich funkcji będziemy korzystać najczęściej. W związku z tym należy określić najbardziej odpowiednią dla nas pojemność urządzenia. Czajnik o pojemności półtora litra świetnie sprawdzi się w przypadku kilkuosobowej rodziny, ale niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem dla wiecznie zabieganego i pędzącego singla. Świetnym rozwiązaniem są również specjalne funkcje bezpieczeństwa, które sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest bardziej bezpieczne. Do najczęściej spotykanych należą: automatyczne wyłączenie po zagotowaniu wody, zabezpieczenie przed uruchomieniem bez wody oraz automatyczne wyłączenie podczas zdejmowania czajnika z podstawy. Niewątpliwie na uwagę zasługuje również zastosowanie wyjmowanych filtrów, które są łatwe w czyszczeniu i nie pozwalają na nadmierne gromadzenie się kamienia w zbiorniku. Warto również zadbać o to, aby czajnik wyposażony był w zakrytą grzałkę, która uchroni nas przed przypadkowym poparzeniem.

No i oczywiście design! Wybierając czajnik nie powinniśmy zapominać, że jego zadaniem jest również dopełnienie naszego wnętrza i podkreślenie jego indywidualnego charakteru.

Warto pamiętać, że kupując nowy czajnik elektryczny powinniśmy upewnić się, że posiada on wszystkie funkcje, które ułatwią i przyspieszą codzienne czynności, ale pamiętajmy też, że czajnik elektryczny to inwestycja na co najmniej kilka lat, dlatego warto zadbać o to, by urządzenie pasowało do naszej kuchni i stylu, w jakim urządzone zostało nasze mieszkanie. Zadaniem nowoczesnego czajnika jest nie tylko spełnianie swojej pierwotnej funkcji, ale również eleganckie i stylowe dopełnienie wnętrza.

Warto przeczytać