Jeśli chodzi o styl prowansalski w aranżacji wnętrz charakteryzuje się on istotną prostotą, naturalnością, gdzie mamy połączenie z francuskim wdziękiem. Sielski klimat takiej aranżacji będzie uzupełniony bielą, beże, i zapachami ziół. Takie wnętrze wydaje się, że na pierwszy rzut oka będzie przywoływać nam słoneczne francuskie południe.

Charakterystyczne dla tego stylu są rozbielone beże, naturalne rośliny i tkaniny i lawenda. Takie wnętrza to połączenie prostoty, która jest świetnie uzupełniona dodatkami. Styl w jakieś mierze będzie przypominać również styl rustykalny. Jednak w aranżacji wnętrz tego typu pojawiać się będzie więcej kamienia oraz ceramiki. Często pojawiają się tam kamienne podłogi i niekiedy również dodatki wykończenia ceglanego na ścianach. Aranżacja wnętrz w takim stylu to połączenie kwiatów i geometrii, w dużej mierze pojawia się nawiązanie do natury.

Styl prowansalski

Aranżacje wnętrz z francuskim wdziękiem

Styl prowansalski z założenia powinien być przygotowaniem wnętrz jasnych, ciepłych i nawiązuje do słonecznego klimatu południa francuskiego. Pojawiają się rozbielone beże, biel stosowane odcienie błękitu oraz fioletu. Można mówić o przytłumionym oliwkowym kolorze, oprócz tego również wiele ciekawych barw natury, to najczęściej wybierana kolorystyka w przypadku domów, które mają nawiązywać do prowansalskiego stylu. Na ścianach i meblach mogą się także pojawiać chropowate struktury, meble są drewniane w kolorach bieli oraz jasnego beżu. Ciekawie prezentować się mogą z przecierkami na frontach.

Wąskie okna koniecznie z okiennicami mają w jakieś mierze stać się uzupełnieniem tej sielskiej całości. Wnętrza w prowansalskim stylu to również wiele roślin i pojawiające się zioła, które ustawione mogą być na meblach albo też dołączone są do drewnianych belek pod sufitem, są miłą pachnącą osobą, którą wykorzystać można trakcie gotowania. Aranżacja nawiązująca do Prowansji to opcja dla miłośników jasnych pastelowych kolorów oraz miłego przytulnego, pełnego wdzięku miejsca o rodzinnej atmosferze.

Warto przeczytać