Odpowiednio dobrane nowoczesne krzesła, stoły, szuflady, oświetlenie, sprzęt AGD i dekoracje dostępne na rynku pozwolą stworzyć idealną kuchnię lub jadalnię w stylu high-tech. Ten nurt projektowania architektonicznego charakteryzuje się eleganckim minimalizmem i funkcjonalnością, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku kuchni.

Dla kogo przeznaczony jest styl high-tech?

High-tech to najlepszy wariant aranżacyjny dla wszystkich tych, którzy są znudzeni brakiem wolnej przestrzeni w swoich mieszkaniach i domach i chcą jeszcze bardziej optycznie powiększyć swoje pomieszczenia. Jako styl minimalistyczny, high-tech preferuje meble o prostych kształtach, które nie posiadają zbyt wielu zdobień. Wybór takich nowoczesnych krzeseł, szafek i stołów sprawi, że zarówno kuchnia, jak i jadalnia będą wydawały się większe. Oczywiście jest to niezwykle ważne w przypadku małych pomieszczeń, dlatego też high-tech, jak i każdy inny styl nowoczesny, polecany jest każdemu, kto marzy o większym mieszkaniu.

Niemniej jednak, high-tech bardzo ładnie prezentuje się również w większych pomieszczeniach. Przykładowo, jednym z ważnych elementów dużej kuchni wykonanej w tym stylu jest wyspa kuchenna, wokół której można ustawić nowoczesne krzesła barowe.

Należy również zauważyć, że meble high-tech do jadalni i kuchni są możliwe nie tylko przy dużym budżecie. Szeroka gama towarów w różnych cenach pozwoli każdej osobie urządzić swoje mieszkanie lub dom w tym trendzie.

Gama kolorów

Bez wątpienia każdy, kto chciałby odtworzyć styl high-tech we własnym domu, powinien pamiętać, że tego typu wzornictwo charakteryzuje się określoną paletą barw.

Warto zaznaczyć, że najczęściej w tym przypadku mamy do czynienia z barwami zimnymi, do których zaliczamy biel, szarość, błękit, granat, a niekiedy także fiolet. Oprócz nich często stosowany jest kolor grafitowy lub beżowy. Styl high-tech lubi zarówno monochromatyczne zestawienia kolorystyczne, jak i kontrastowe połączenia. Przykładowo, najczęściej łączy się kolory czarny i biały. Należy jednak pamiętać, że ciemne kolory są w tym przypadku jedynie drobnymi akcentami.

Jeśli chcesz urządzić małą kuchnię lub zaawansowaną technologicznie jadalnię, powinieneś wybrać biały kolor ścian i podłóg. W tym przypadku nawet szafy i stoły mogą być tylko w kolorze białym. Nowoczesne krzesła, z drugiej strony, mogą mieć jasną, ale kolorową tapicerkę. Takie rozwiązanie pomoże znacznie zwiększyć rozmiar pomieszczenia.

Styl high-tech to nie tylko standardowe kolory, ale także akcenty nadane przez błyszczące elementy, zwłaszcza z efektem metalicznym. Między innymi można wybrać krzesło lub stół o metalowej konstrukcji w kolorze złotym, miedzianym lub srebrnym, natomiast osoby preferujące meble drewniane mogą zrekompensować sobie brak metalowych elementów poprzez zakup odpowiedniego sprzętu AGD.

Meble i sprzęt AGD

Niewątpliwie do wyposażenia kuchni i jadalni w stylu high-tech należy wybierać wyłącznie nowoczesne krzesła, nowoczesne szafy, komody i stoły. Najlepszą decyzją będzie zakup mebli wykonanych z naturalnego drewna, ale możliwe są również alternatywne materiały, takie jak stal i szkło.

Preferowany sprzęt AGD powinien być wykonany z metalu z minimalną ilością elementów z tworzyw sztucznych. Bardzo charakterystyczną cechą stylu high-tech jest to, że jak najwięcej urządzeń elektronicznych powinno być wbudowanych w szafki lub ściany. Dotyczy to lodówek, piekarników i zmywarek.

Niezależnie od tego, jakie meble wybierzemy, najważniejsze jest to, aby pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne i lakoniczne.

Warto przeczytać